Trwa ładowanie...

Jastrzębie-Zdrój: trener judo stanie przed sądem za molestowanie seksualne podopiecznych

• Trener judo stanie przed sądem • Mężczyzna jest oskarżony o molestowanie seksualne swoich podopiecznych • Jego ofiarami miało być pięć młodych dziewcząt - trzy z nich miały poniżej 15 lat
Share
Jastrzębie-Zdrój: trener judo stanie przed sądem za molestowanie seksualne podopiecznych
Źródło: Fotolia/Ravil Sayfullin
d24bx3t

Trener judo z Jastrzębia-Zdroju odpowie wkrótce przed sądem za przestępstwa seksualne, których ofiarami były jego podopieczne. Prokuratura stawia mu łącznie dziewięć zarzutów na szkodę pięciu młodych dziewczyn. Trzy z nich miały poniżej 15 lat - wynika z ustaleń zamkniętego właśnie śledztwa.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Gliwicach - poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju Jacek Rzeszowski. Proces będzie toczył się przed rybnickim wydziałem tego sądu.

- Chodzi o działanie z nadużyciem zaufania wynikającego z pełnienia funkcji. Korzystając ze swego autorytetu i używając podstępu oskarżony doprowadził pokrzywdzone do poddania się innym czynnościom seksualnym - powiedział prok. Rzeszowski.

d24bx3t

Według ustaleń śledztwa, trener wykorzystywał swoje podopieczne od 2009 do 2015 r. Trzy z nich w chwili przestępstwa miały poniżej 15 lat, a dwie były w wieku 15-18 lat.

Przesłuchiwany podczas śledztwa trener nie przyznał się do winy. Od czasu przedstawienia mu zarzutów jest aresztowany. Może mu grozić kara nawet 15 lat więzienia.

Śledztwo rozpoczęło się od doniesienia rodziców jednej z pokrzywdzonych. W postępowaniu przesłuchano też inne dziewczynki, które miały być molestowane przez trenera.

d24bx3t

Podziel się opinią

Share
d24bx3t
d24bx3t
Więcej tematów