Trwa ładowanie...

Jaruzelski i Kiszczak jeszcze pobędą generałami

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział degradację oficerów z PRL i obniżkę emerytur. Prace stanęły jednak w miejscu - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Share
Jaruzelski i Kiszczak jeszcze pobędą generałami
Źródło: PAP
d1z9gfc

- Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział degradację oficerów z PRL i obniżkę emerytur. Prace stanęły jednak w miejscu - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Obecnie zdegradować może tylko sąd. Przełożeni mają takie uprawnienia tylko w odniesieniu do żołnierzy SWW i SKW. Dlatego realizacja zapowiedzi szefa MON wymagałaby zmian w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. I choć od jego deklaracji minęły ponad cztery miesiące, do nowelizacji szybko nie dojdzie. Tak wynika z odpowiedzi, które "Rzeczpospolita" dostała od rzecznik resortu mjr Anny Pęzioł-Wójtowicz.

Jak podaje gazeta, rzecznik została spytana o postępy prac nad projektem. - Na obecnym etapie prac nad zmianą niniejszej ustawy nie jest możliwe wskazanie daty, kiedy projekt będzie gotowy - napisała mjr Pęzioł-Wójtowicz. Dodała, że "resort obrony narodowej nie może udzielić szczegółowej odpowiedzi co do wprowadzanych zmian, przebiegu procesu dotyczącego pozbawiania stopni wojskowych, jak również wskazać, jak duża grupa oficerów będzie objęta degradacją".

d1z9gfc

Podziel się opinią

Share
d1z9gfc
d1z9gfc
Więcej tematów