Trwa ładowanie...
d3ega8c
d3ega8c

Jarosław Sellin: Ewa Kopacz uchyla się od swoich obowiązków

Ewa Kopacz 12 listopada będzie nadal premierem i powinna jechać na szczyt ws. uchodźców. Nie rozumiem, dlaczego uchyla się od swoich obowiązków - mówił w #dziejesienazywo Jarosław Sellin (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ega8c

Sellin uważa, że choć szczyt na Malcie jest nieformalny, jednak powinna w nim uczestniczyć polska premier. - Dzień wcześniej, 11 listopada odbywa się formalny szczyt UE - Afryka. Pani premier również na niego nie jedzie - podkreślał.

Dodał, że polskie stanowisko ws. uchodźców będzie "mocno postawione na formalnym szczycie Rady Europejskiej w grudniu". - Wtedy Polskę reprezentować będzie premier Beata Szydło lub prezydent Andrzej Duda - mówił.

d3ega8c

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał na najbliższy czwartek nadzwyczajny szczyt na Malcie w sprawie uchodźców. Tego samego dnia - decyzją prezydenta Andrzeja Dudy - odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji, na którym premier Kopacz zobowiązana jest złożyć dymisję rządu. W związku z tym szefowa rządu zwróciła się do prezydenta, by to on reprezentował Polskę na szczycie.

Zobacz również - Gowin: nie widzę podstaw, by mówić o zamachu w Smoleńsku

d3ega8c

Podziel się opinią

Share
d3ega8c
d3ega8c
Więcej tematów