Trwa ładowanie...
d20f9ly

Jarosław Kaczyński w rządzie? Elżbieta Jakubiak: "Był sprawnym i decyzyjnym premierem"

- Jarosław Kaczyński na czas podejmował jasne, klarowne decyzje, które się nie zmieniały. Było to dla nas, jako ministrów w rządzie, bardzo ważne - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Elżbieta Jakubiak, była minister sportu i turystyki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński w rządzie? "Był sprawnym premierem"
Jarosław Kaczyński w rządzie? "Był sprawnym premierem" (, Credit line: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, , Credit line: Andrzej Hulimka / Forum)
d20f9ly

- Kryzys w Zjednoczonej Prawicy został wywołany intencjonalnie, aby ułożyć pracę na kolejne trzy lata. Jarosław Kaczyński chciał zapewne wiedzieć, na co może liczyć ze strony koalicjantów i sprawdzić lojalność poszczególnych osób - mówi Wirtualnej Polsce Elżbieta Jakubiak. - Gdyby ten kryzys zdarzył się na rok przed wyborami, wtedy mógłby zachwiać wynikiem wyborczym. Teraz każdy zobaczył, że nie jest tak łatwo żyć przez trzy lata do wyborów bez pracy w rządzie - dodaje.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki przekazał w czwartek, że prawdopodobnie Jarosław Kaczyński zostanie członkiem Rady Ministrów w randze wicepremiera. Polityk PiS zaznaczył, że Kaczyński ma sprawować bezpośredni nadzór m.in. nad ministrem sprawiedliwości.

- Prezes PiS chce zobaczyć, ile osób w partii jest ideowo związanych z jakimś innym ośrodkiem decyzyjnym. Ludzie musieli się jasno opowiedzieć czy są po jego stronie. Ustawa o futerkach pokazała, kto jest lojalny - mówi Jakubiak.

d20f9ly

Jarosław Kaczyński w rządzie? "Jeżeli zostanie wicepremierem, będzie to nieeleganckie wobec Mateusza Morawieckiego"

Według Jakubiak, wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu byłoby jasnym sygnałem, że to on stanowi główne zaplecze i decyduje o tym, co się dzieje.

- Jeśli Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu, to musiałby zostać premierem. To niemożliwe, aby prezes PiS został wicepremierem. Jest liderem największej frakcji parlamentarnej i obozu rządowego. Gdyby w rządzie zasiadł w charakterze wicepremiera, ale tak naprawdę szefa, to byłoby bardzo nieeleganckie wobec premiera Mateusza Morawieckiego - ocenia Elżbieta Jakubiak.

Jak podkreśla, Mateusz Morawiecki zachowuje się lojalnie wobec Jarosława Kaczyńskiego nie budując własnej frakcji i opierając swoją siłę na partii PiS. - Gdyby premier Mateusz Morawiecki usiadł obok wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, mogłoby go wprawić to w konfuzję - podkreśla Jakubiak.

d20f9ly

- Jarosław Kaczyński uważa, że szef frakcji parlamentarnej czy szef ugrupowania wiodącego w rządzie jest bardzo ważną postacią. Przyzwyczaja premiera do tego, aby odbywał z nim konsultacje - dodaje.

Elżbieta Jakubiak zauważa, że Jarosław Kaczyński był bardzo sprawnym premierem i decyzyjnym premierem. - Jeżeli się umawiał, to podejmował jasne, klarowne decyzje na czas, które się nie zmieniały. Było to dla nas, jako ministrów w rządzie, bardzo ważne - opowiada WP Jakubiak.

Zobacz też: "Przepychanki twitterowe". Minister reaguje na pytania Beaty Mazurek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20f9ly

Podziel się opinią

Share
d20f9ly
d20f9ly
Więcej tematów