Trwa ładowanie...
wSieci

Jarosław Kaczyński: Tusk powinien przyznać się do błędu

- Formacja Wielkiej Pomyłki, jaką jest PO, nie może wykorzystywać zjednoczenia kraju w trudnej sytuacji jako argumentu do dalszych rządów - mówi w rozmowie z tygodnikiem "w Sieci" Jarosław Kaczyński. - Przez politykę Donalda Tuska obniżyło się nasze bezpieczeństwo we wszystkich aspektach - podkreśla polityk PiS.
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1pbjmu

- Byłoby dobre dla przyszłości kraju przyznanie, że tezy ekipy Tuska, iż można się dogadać z Rosją na równych prawach, że można ten kraj traktować jak zwykłego sąsiada, była błędna i przyniosła wiele szkód - podkreśli prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska zmarnowała dużo czasu i osłabiła więzi z innymi państwami regionu. Dodał też, że należy twardo myśleć o własnym bezpieczeństwie.

- Tusk wybrał inną drogę, naraził kraj na straty. Powinien więc przyznać się do błędów - dodaje Kaczyński. Wytyka dalej kolejny błąd, polegający na tym, że Tusk uległ złudzeniu, iż Niemcy czy też Unia Europejska pod niemieckim przewodnictwem mogą nam zapewnić bezpieczeństwo.

- W sytuacji tego kryzysu zobaczyliśmy wyraźnie, że w takich momentach liczą się wyłącznie Stany Zjednoczone - mówi Kaczyński.

d1pbjmu

Podziel się opinią

Share
d1pbjmu
d1pbjmu
Więcej tematów