Trwa ładowanie...
d1625l7

Jarosław Kaczyński podsumował wybory samorządowe. "Nasze zwycięstwo nie ulega najmniejszej wątpliwości"

- PiS odniósł kolejne zwycięstwo i to bardzo zdecydowane - powiedział podczas konferencji Jarosław Kaczyński. W jej trakcie zaprezentowano wyniki PiS w wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński uważa, że PiS odniósł zwycięstwo podczas wyborów
Jarosław Kaczyński uważa, że PiS odniósł zwycięstwo podczas wyborów (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1625l7

- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, niezależnie na tego, na kogo głosowali. Frekwencja była bardzo wysoka - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Podziękował też "kandydatom oraz tym, którzy wspierali ich kampanię, która była bardzo udana".

I zapowiedział prezentację slajdów. - Te dane nie są powszechnie znane i powodują różnego rodzaju nieporozumienia – zaznaczył.

Wyniki PiS podczas wyborów samorządowych przedstawiał współpracownik prezesa, Radosław Fogiel.

- To są twarde liczby, twarde dane. Nasze zwycięstwo nie ulega najmniejszej wątpliwości - powiedział Kaczyński i stwierdził, że inne komitety wyborcze nie powinny tego podważać. - To jest abstrahowanie od faktów, żeby uchwycić to w sposób łagodny - uznał. - Te wybory są bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi - zaznaczył.

d1625l7

Zobacz także: Jarosław Gowin wskazuje, co zaszkodziło Zjednoczonej Prawicy

- Ta cała opowieść jest snuta po to, żeby wpłynąć na świadomość społeczną - powiedział, mając na myśli słowa opozycji, zgodnie z którymi PiS nie wygrał. - PiS odniósł kolejne zwycięstwo i to bardzo zdecydowane - zaznaczył.

Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach samorządowych zdobyła w sejmikach wojewódzkich 254 mandaty na 552 możliwych. Zjednoczonej Prawicy nie udało się jednak objąć rządów w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Gdańsku.

d1625l7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1625l7

Podziel się opinią

Share
d1625l7
d1625l7
Więcej tematów