Trwa ładowanie...
d47zhi7
pis

Jarosław Kaczyński: PiS chce gospodarczo odblokować Polskę

Gospodarcze założenia programu Prawa i Sprawiedliwości przedstawił w sobotę w Krakowie Jarosław
Kaczyński. Podkreślił, że celem PiS nie jest tylko walka z przestępczością, ale także gospodarcze odblokowanie Polski.

Share
d47zhi7

Nasza formacja ma na celu coś nieporównanie szerszego i w ostatecznym rachunku istotniejszego niż tylko walka z przestępczością. Stawiamy sobie za cel naprawę naszego życia publicznego i przede wszystkim naprawę naszego państwa - powiedział Kaczyński. Jego zdaniem, przy takim celu walka z przestępczością jest pierwszym warunkiem naprawy.

Celem ostatecznym jest zrzucenie z Polski balastu ogromnej patologii wszystkich dziedzin życia publicznego, jaki został stworzony przez politykę lat 90. i doprowadzenie do sytuacji, w której polski potencjał zostanie w całości wykorzystany - wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem, model rozwoju gospodarczego, jaki został Polsce narzucony w latach 90., ostatecznie wyczerpuje już swoje możliwości, o czym świadczą liczne statystyki.

Ta polityka, oparta na założeniu, że życie gospodarcze będzie tworzyć rynek, pozytywne mechanizmy kapitalizmu i że powinno to następować przy abdykacji państwa, dały pewne rezultaty, jak uwolnienie pewnej energii ekonomicznej, ale są one już ograniczone. Do pełnego rozwoju potrzebne są kolejne spółki, ale i postęp techniczny, odnowa wyposażenia technicznego i rozwój organizacyjny - powiedział Jarosław Kaczyński.

d47zhi7

Podkreślił, że korzyści z takiego stanu rzeczy odnosi uprzywilejowane lobby gospodarcze. My to chcemy złamać, a jednocześnie odblokować gospodarkę - stwierdził Kaczyński. Mogłoby to nastąpić poprzez zmianę polityki monetarnej (na mniej restrykcyjną), poprzez potanienie kosztów rozwoju (np. obsługi prawnej i doradztwa) oraz ochronę rynku - wyjaśniał. Według niego, spowodowałoby to także likwidację patologii. (jask)

d47zhi7

Podziel się opinią

Share
d47zhi7
d47zhi7
Więcej tematów