Trwa ładowanie...
d39o5ui

Jarosław Kaczyński: chcemy, żeby w Polsce było jak we Włoszech

Polska miała być już drugą Japonią, później drugą Irlandią. Jednak to nie były pomysły Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił o drugim Budapeszcie w Warszawie oraz Turcji. Teraz przed Polską najwyraźniej stoi nowe zadanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński był na konwencji wojewódzkiej PiS
Jarosław Kaczyński był na konwencji wojewódzkiej PiS (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d39o5ui

Jarosław Kaczyński był w poniedziałek gościem Radia Szczecin. Prezes PiS wiele mówił o Pomorzu Zachodnim i wyborach samorządowych. Przyznał, że bardzo lubi Szczecin i ludzi w nim mieszkających. Mówił też, że województwo musi być silne, szybko rosnąć w siłę gospodarczą i tworzyć własną tradycję. Prezes PiS zauważył, że to wymaga rozwoju całej Polski. I właśnie wtedy padła deklaracja.

- My chcemy doprowadzić do tego, żeby Polska naprawdę szybko nadrabiała różnicę, która ciągle istnieje, chociaż jest coraz mniejsza, między nami a bogatymi krajami Europy Zachodniej. Tu nawet nie chodzi o przeciętną europejską, bo do tej przeciętnej wchodzą kraje dużo biedniejsze niż Polska, jak np. Bułgaria. Nam chodzi o to, żeby w Polsce było przynajmniej najpierw tak, jak we Włoszech, później tak jak we Francji, a w końcu tak jak w Niemczech. Może później jeszcze jak w Holandii – powiedział Jarosław Kaczyński w Radiu Szczecin. - Nie mówię już o Irlandii, bo to mały kraj – dodał prezes PiS.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyńskiego mówił po przegranych w 2011 r. wyborach parlamentarnych, iż "przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt", bo PiS prędzej czy później zwycięży. Kilka lat później stwierdził, że "trzeba czynić wszystko, aby Polska była tym, czym dziś jest Turcja".

d39o5ui

Zobacz także: "Głupia, szkodliwa, antypolska" wypowiedź Andrzeja Dudy o UE. Sławomir Neumann: to zakrawa o zdradę stanu

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d39o5ui

Podziel się opinią

Share

d39o5ui

d39o5ui
Więcej tematów