Trwa ładowanie...
12-11-2014 11:41

Jarosław Kaczyński: chcę audytu delegacji poselskich na uczciwych zasadach

Chcemy audytu delegacji zagranicznych posłów, ale na uczciwych zasadach. Niech w ramach komisji etyki PO zbada PiS, a my zbadamy ich - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS komentował wyjazd służbowy do Madrytu trzech posłów tej partii.

d44zqqd
d44zqqd

Zdaniem prezesa PiS pytania w tej sprawie trzeba kierować do Ewy Kopacz. - Ona przez większość kadencji była marszałkiem. Jeśli w tym czasie doszło do nieprawidłowości w rozliczeniach wyjazdów posłów, to powinna podać się do dymisji - podkreślił Kaczyński.

Komitet polityczny PiS jednogłośną decyzją zadecydował o usunięciu z partii Adama Hofmana, Mariusz Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Posłowie wzięli na podróż do Madrytu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Sami posłowie w oświadczeniu wydanym w sobotę odpierali stawiane im zarzuty i oświadczyli, że zwrócili całą zaliczkę na przejazd do Hiszpanii. Podkreślili też, że bilety lotnicze kupili z własnych środków.

Konwent Seniorów za trzy godziny zajmie się kwestią rozliczeń zagranicznych podróży posłów. Zapowiedział to marszałek sejmu Radosław Sikorski na Twitterze.

d44zqqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44zqqd
Więcej tematów