Trwa ładowanie...
d4lt1ce
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Gowin: termin wyborów korzystny dla PO

Szef klubu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin uważa, że wyznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na 25 października termin wyborów parlamentarnych jest korzystny dla Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d4lt1ce

Komorowski miał do dyspozycji trzy daty 11, 18 i 25 października. Według Gowina, późny termin wyborów oznacza, że PO będzie miała "więcej czasu na nadrabianie strat". - Przede wszystkim jednak długa kampania premiuje partie, które są zamożne - powiedział dziennikarzom.

Mimo to - zaznaczył Gowin - dla wyniku Zjednoczonej Prawicy "nie ma to większego znaczenia". - Jeżeli mamy wygrać, to wygramy i 18, i 25 - ocenił. Zdaniem polityka, wyznaczony termin będzie większym wyzwaniem dla "nowych komitetów, w rodzaju ruchu Pawła Kukiza czy NowoczesnejPL".

Gowin wyraził ubolewanie, że "Komorowski konsultował decyzję o terminie wyborów z liderami Platformy", ale nie rozmawiał o niej z prezydentem-elektem. - Wiem, że nie jest to formalnie wymagane, ale chyba byłoby dobrym obyczajem, gdyby w tej sytuacji Bronisław Komorowski telefon do Andrzeja Dudy wykonał - ocenił.

d4lt1ce

25 października Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Po opublikowaniu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów w Dzienniku Ustaw - najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów - formalnie ruszy kampania wyborcza.

Pierwsze posiedzenia Sejmu VIII kadencji i Senatu IX kadencji po wyborach parlamentarnych odbędą się najpóźniej 24 listopada.

d4lt1ce

Podziel się opinią

Share

d4lt1ce

d4lt1ce
Więcej tematów