ycipk-1fashv
ycipk-1fashv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Gowin: Przemysław Wipler poza Polską Razem

Przemysław Wipler zakończył współpracę z Polską Razem - poinformował lider tego ugrupowania Jarosław Gowin. Wipler potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że opuszcza partię Gowina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1fashv

- Niestety podjąłem decyzję o wyczerpaniu formuły współpracy z Przemysławem Wiplerem - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Gowin.

Powodem odejścia Wiplera jest m.in. brak porozumienia w sprawie współpracy partii Jarosława Gowina z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

- Ostatnio trwały intensywne dyskusje, które zakończyły się bez rezultatu. Chodzi o brak negocjacji z Kongresem Nowej Prawicy w sprawie wspólnego startu w eurowyborach. Drugi powód mojego odejścia to spór o kształt struktur partii w Warszawie - powiedział Wipler, który jest liderem stowarzyszenia Republikanie.

ycipk-1fashv

Liderem warszawskiej listy PR został b. szef PJN europoseł Paweł Kowal.

W ubiegłym tygodniu Gowin zapewniał, że pomimo ostatnich doniesień medialnych m.in. o konflikcie z Wiplerem, który chciał otwierać w Warszawie listę Polski Razem do europarlamentu, partii nie grozi rozpad.

Listy Polski Razem do PE mają być zamknięte w drugiej połowie lutego. Obecnie już wiadomo, że Gowin wystartuje z pierwszego miejsca w Krakowie. Wśród "lokomotyw wyborczych" Polski Razem w wyborach europejskich znajdą się m.in. obecni europosłowie: Adam Bielan, który tak jak Gowin wystartuje z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, Artur Zasada z okręgu dolnośląsko-opolskiego, Marek Migalski na Śląsku oraz Paweł Kowal z Warszawy.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fashv

ycipk-1fashv
ycipk-1fashv