Trwa ładowanie...
ddeoeja

Jarosław Gowin: Platforma Obywatelska skazana jest na wewnętrzne gnicie

- Życzę Schetynie, by przywrócił PO blask z czasów, gdy zostałem zaproszony na listy tej partii. Nic nie zapowiada spełnienia moich życzeń - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że "PO skazana jest na rodzaj wewnętrznego gnicia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego
Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
ddeoeja

Jarosław Gowin powiedział w czwartek wieczorem w programie "Gość Wydarzeń" Polsat News, że Porozumienie z sukcesem zakończyło rozmowy z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy. Nie ma jeszcze jednak umowy między Solidarną Polską a partią Kaczyńskiego.

- Zastanawialiśmy się nad strukturą nowego rządu, nad tym, czy wszystkie dotychczasowe ministerstwa powinny funkcjonować - zdradził Gowin temat koalicyjnych umów.

Wicepremier rządu PiS nie chciał powiedzieć, czy Jadwiga Emilewicz będzie nadal kierowała Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Zapewnił jednak, że Porozumienie nie będzie kierować więcej niż dwoma ministerstwami.

ddeoeja

- Nie jest tajemnicą, że minister Emilewicz jest jednym z najlepiej ocenianych ministrów obecnego rządu, jest oceniana nawet lepiej niż ja przez prestiżowy portal Polityka Insight. Nie jestem zazdrosny, bo ja z nią współpracuję od jej czasów studenckich, więc to jest jakby sukces córki - podkreślił Gowin.

"Sprawa jest przesądzona"

Wicepremier stanowczo podkreślił, że premierem będzie Mateusz Morawiecki. Przyznał, że zna wypowiedź europosła Patryka Jakiego, który w środę stwierdził, że najlepszym szefem rządu byłby Jarosław Kaczyński.

- Pan poseł Patryk Jaki, którego cenię, proponuje dyskusję w obozie rządowym, kto powinien być przyszłym premierem. Obawiam się, że nie znajdzie partnera do tej dyskusji, sprawa jest przesądzona - powiedział wicepremier Gowin.

ddeoeja

"Schetyna ma wielu przeciwników"

- Życzę Grzegorzowi Schetynie, żeby przywrócił Platformie blask z czasów, gdy jako człowiek spoza polityki zostałem zaproszony jako bezpartyjny senator na listy tej partii. Aby PO stała się na powrót partią umiarkowano-konserwatywną w sprawach obyczajowych oraz zdecydowanie wolnorynkową w sprawach gospodarczych. Nic nie wskazuje na to, żeby te życzenia się spęłniły - powiedział Gowin.

- Platforma skazana jest na rodzaj wewnętrznego gnicia. Grzegorz Schetyna ma dostateczne polityczne zasoby, żeby trzymać w rękach ster władzy, a jednocześnie tylu przeciwników i musi zmierzyć się z takim brakiem wiary polityków w przyszłość tej partii. Z całym szacunkiem dla Grzegorza Schetyny, nie wróżę powodzenia temu projektowi politycznemu - zaznaczył wicepremier.

ddeoeja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddeoeja

Podziel się opinią

Share

ddeoeja

ddeoeja
Więcej tematów