Trwa ładowanie...
d3d39k3

Jarosław Gowin o szczycie UE: Odnieśliśmy spektakularny sukces

\- Wszystko wskazuje na to, że odnieśliśmy jako Polska i jako Europa Środkowa i także personalnie premier Mateusz Morawiecki spektakularny sukces - powiedział szef Porozumienia Jarosław Gowin, komentując zakończony szczyt UE ws. budżetu Wspólnoty i funduszu odbudowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin skomentował zakończony porozumieniem szczyt Unii Europejskiej
Jarosław Gowin skomentował zakończony porozumieniem szczyt Unii Europejskiej (East News)
d3d39k3

Jarosław Gowin uważa, że porozumienie zawarte przez premiera Mateusza Morawieckiego i pozostałych przywódców państw Unii Europejskiej jest dla Polski niezwykle korzystne.

-Na razie mamy wstępne informacje. Nie studiowałem dokładnie tekstu tego porozumienia. Wszystko wskazuje na to, że odnieśliśmy jako Polska i jako Europa Środkowa i także personalnie premier spektakularny sukces - stwierdził były wicepremier w programie "Graffiti" w Polsat News.

Szef Porozumienia zaznaczył, że Polska otrzyma "blisko 700 mld złotych". - Suma pieniędzy jest imponująca - przekonywał polityk obozu Zjednoczonej Prawicy, dodając, że "UE to projekt, który ma przed sobą przyszłość".

d3d39k3

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Szczyt UE. Kwota wypłat uzależniona od kwestii praworządności?

Jarosław Gowin odniósł się też do rozbieżnych wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela. Szef polskiego rządu chwilę po osiągnięciu porozumienia ogłosił, że "nie ma bezpośredniego połączenia między tzw. praworządnością, a środkami budżetowymi".

d3d39k3

Szef Rady Europejskiej oświadczył natomiast, że "po raz pierwszy w historii poszanowanie dla praworządności jest decyzyjnym kryterium dla wydatków budżetowych".

- Co do kwestii praworządności, trzeba spokojnie przyjrzeć się tym zapisom, ale wszystko wskazuje na to, że są one umieszczone w formule, która nie powinna budzić najmniejszych kontrowersji. Chodzi o ochronę tych środków przed korupcją - tłumaczył Gowin, przywołując słowa premiera Węgier Viktora Orbana, który podobnie jak Morawiecki stwierdził, że szczyt UE zakończył się sukcesem.

- Skoro Viktor Orban, tak bardzo wyczulony na te kwestie mówi z premierem Morawieckim jednym głosem, że szczyt zakończył się sukcesem jeśli chodzi o kwestię praworządności, to ja jestem spokojny - dodał szef Porozumienia.

Były wicepremier wypowiedział się też ws. repolonizacji mediów w Polsce. - Ona nie może być narzucana odgórnie - skomentował krótko głośny w ostatnich dniach temat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d39k3

Podziel się opinią

Share
d3d39k3
d3d39k3
Więcej tematów