Trwa ładowanie...
d1h8ddm

Jarosław Gowin o sprawie nakazu aresztowania Tuska: kompletna bzdura

Publikacja dziennika "Financial Times" według której prezes PiS miał w rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zasugerować, że Polska może wystawić europejski nakaz aresztowania wobec szefa RE Donalda Tuska to kompletna bzdura - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin o sprawie nakazu aresztowania Tuska: kompletna bzdura
(WP.PL)
d1h8ddm

Gowin zaznaczył na antenie TVN24, osobiście nie brał udziału w spotkaniu Merkel z Kaczyńskim, ale "ma zapewnienia jednego z uczestników rozmowy, że żadne tego typu słowa nie padły".

- Jarosław Kaczyński nie od dziś ma wiele zastrzeżeń nie tylko takich jak ja, dużo poważniejszych zastrzeżeń do polityki i działalności Donalda Tuska, ale tego typu sformułowanie na pewno nie padło z jego ust - powiedział Gowin.

Dodał, że publikacje "FT" "należałoby określić modnym ostatnio pojęciem post-prawdy". Pytany, czy Jarosław Kaczyński sprostuje doniesienia brytyjskiego dziennika stwierdził, że nie sądzi, aby prezes PiS chciał prostować "tego typu fałszywą informację".

d1h8ddm

Kiedy stanowisko ws. kandydatury Tuska?

- Nawiasem mówiąc z tą samą gazetą ja też mam doświadczenia, bo udzieliłem wywiadu ówczesnemu reporterowi czy przedstawicielowi "FT" na Europę Środkowo-Wschodnią, potem jak to przeczytałem byłem zdumiony, ten człowiek niczego nie zrozumiał z tego co ode mnie słyszał - powiedział wicepremier.

Pytany, czy poparłby kandydaturę Tuska na drugą kadencję na funkcji szefa Rady Europejskiej odpowiedział, że nie jest to kwestia jego indywidualnej decyzji, ale premier Beaty Szydło. - Czekamy na ostateczne okoliczności, dzisiaj nie widać, żeby była jakaś inna poważna kandydatura niż Donald Tusk, ale musimy powstrzymać się, sądzę, że marzec wszystko wyjaśni - powiedział Gowin.

d1h8ddm

Podziel się opinią

Share

d1h8ddm

d1h8ddm
Więcej tematów