Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin nie zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim. "Nie powiedziałbym tak"

Wicepremier odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS o polskim Kościele. - Wszyscy znamy wielu wspaniałych ludzi, którzy są niewierzący, ale kierują się twardymi i mądrymi zasadami - przekonuje minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin nie zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim. "Nie powiedziałbym tak"Źródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
d48z5j3
d48z5j3

Podczas konwencji PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński mówił o Kościele, który jego zdaniem jest "głosicielem jedynego powszechnego systemu wartości". - Dlatego jest ważny dla Polaków i polskich patriotów. Niezależnie, czy jest wierzący, agnostykiem czy niewierzącym. Odrzucamy nihilizm, bo on niczego nie buduje, tylko wszystko niszczy - tłumaczył.

Do słów prezesa PiS odniósł się na antenie Radia Kraków Jarosław Gowin. - Nie powiedziałbym czegoś takiego. Są inne wyznania chrześcijańskie z pięknym przesłaniem. Wszyscy znamy wielu wspaniałych ludzi, którzy są niewierzący, ale kierują się twardymi i mądrymi zasadami. Rozumiem te słowa tak, że chrześcijaństwo w wydaniu Kościoła Katolickiego jest zwornikiem polskiej tradycji. Nie należy tego rozumieć dosłownie - uważa wicepremier.

Minister kultury i szkolnictwa wyższego skomentował też start z ostatniego miejsca na liście. - To moja decyzja. Mamy w Krakowie świetną liderkę. Jako jeden z koalicjantów PiS mieliśmy pewną pulę wysokich miejsc. Wolałem je oddać moim koleżankom i kolegom z Porozumienia np. Jadwidze Emilewicz w Poznaniu. To wybitny polityk i przyszłość. Przyciągnie do nas wielu nieprzekonanych - twierdzi.

d48z5j3

Gowin odniósł się również do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako premiera. - To sympatyczna i kulturalna osoba. Zastała wyciągnięta w ostatniej chwili. Nie odegra istotnej roli w kampanii. Grzegorz Schetyna chciał uniknąć dotkliwej porażki. Ta propozycja pojawiła się z innego powodu. Być może marszałek Sejmu chce zapobiec przeciekom wyborców KO w stronę Lewicy - podsumował.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o "nihilizmie". Publicyści podzieleni

Źródło: radiokrakow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48z5j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48z5j3
Więcej tematów