Trwa ładowanie...
d33dvzv

Jarosław Gowin i Sławomir Neumann u Kamili Baranowskiej m.in. o rekonstrukcji rządu premier Beaty Szydło

Pierwsze zmiany w rządzie już w tym tygodniu. Premier Szydło zapowiedziała, że spokojnie mogą czuć się Elżbieta Rafalska i Henryk Kowalczyk. Los ministra finansów Pawła Szałamachy wydaje się za to przesądzony. Przed nami głęboka rekonstrukcja czy zmiany kosmetyczne? - między innymi o tym rozmawiano dziś w programie "WP rozmowa". Gośćmi Kamili Baranowskiej byli wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin i Sławomir Neumann (PO).

d33dvzv

Gowin powiedział o zapowiedzianej rekonstrukcji rządu, że będą to "duże zmiany strukturalne". Nie ujawnił jednak, który z ministrów zostanie odwołany. - O tym najpewniej jutro poinformuje pani premier - oznajmił.

Odnosząc się do kontrowersji wokół szefa MON, gość "WP rozmowy" stwierdził, że Antoni Macierewicz jest "bardzo wyrazisty; ma wielu przeciwników, ale też zwolenników". O sondażach, z których wynika, że Polacy chcieliby zmiany na zajmowanym przez niego stanowisku, powiedział z kolei, że są "niemiarodajne".

Wicepremier zabrał również głos ws. aborcji, deklarując, że jest zwolennikiem obecnego kompromisu. Odniósł się do felietonu Marty Kaczyńskiej w tygodniku "Do Rzeczy", podkreślając, że identyfikuje się z wieloma zawartymi przez nią w tekście tezami.

Neumann z kolei powiedział, że rekonstrukcję rządu trzeba by zacząć od premier. - Wiadomo, że Kaczyński jest liderem i podejmuje kluczowe decyzje - podkreślił.

W programie poruszono również temat protestów środowisk medycznych. Neumann ocenił, że zapowiedzi o zmianach w służbie zdrowia to kolejne kłamstwo wyborcze PiS. - Ludzie oczekują niemożliwych podwyżek - mówił.

Nowy program publicystyczny na żywo Wirtualnej Polski

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy", nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Dziennikarze kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi gośćmi najważniejsze bieżące wydarzenia polityczne.

Na program będą składały się dwie rozmowy z politykami z różnych stron sceny politycznej. Odcinek #RozmowaWP potrwa około 20 minut. Program będzie nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty z programu będzie można również obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d33dvzv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33dvzv
Więcej tematów