Trwa ładowanie...
21-01-2015 03:05

Japonia zwróciła się o pomoc do Francji w uwolnieniu japońskich więźniów IS

Minister spraw zagranicznych Japonii Fumio Kishida zwrócił się do władz francuskich o pomoc w uwolnieniu dwóch japońskich zakładników Państwa Islamskiego (IS) - poinformowały japońskie źródła dyplomatyczne.

Share
Japonia zwróciła się o pomoc do Francji w uwolnieniu japońskich więźniów ISŹródło: AFP, fot: Yoshikazu Tsuno
d6o4cm7

Kishida, który przebywa obecnie w Londynie, wystąpił z prośbą o taką pomoc w rozmowie telefonicznej z szefem dyplomacji Francji Laurentem Fabiusem.

Według japońskiego MSZ, Fabius zobowiązał się do "ścisłej współpracy" ze stroną japońską w jak najszybszym uwolnieniu Japończyków.

Dżihadyści z IS zagrozili w opublikowanym we wtorek nagraniu wideo egzekucją dwóch japońskich zakładników jeśli w ciągu 72 godzin nie otrzymają okupu w wysokości 200 mln dolarów.

d6o4cm7

Autentyczności nagrania nie udało się dotychczas potwierdzić. Przypominało ono jednak poprzednie tego rodzaju, na których pokazano egzekucje dwóch dziennikarzy i trzech wolontariuszy zachodnich.

Rząd Japonii w opublikowanym oświadczeniu odrzucił możliwość "ustępstw wobec terrorystów" i zażądał niezwłocznego uwolnienia swoich obywateli. Japonia wcześniej zadeklarowała swoje poparcie dla koalicji państw walczących z IS, które prowadząc krwawą i okrutną wojnę, opanowało już znaczne terytoria Syrii i Iraku.

d6o4cm7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6o4cm7
d6o4cm7
Więcej tematów