Trwa ładowanie...
d3ge2ga
japonia

Japonia. Powodzie i lawiny błotne w południowej Japonii. Dziesiątki ofiar

Japonia. Do katastrofalnych powodzi i lawin błotnych doszło w południowej części Japonii. Jak informują lokalne media, żywioł pochłonął dziesiątki ofiar.
Share
Japonia. Powódź i lawiny błotne na południu Japonii
Japonia. Powódź i lawiny błotne na południu JaponiiŹródło: PAP/EPA
d3ge2ga

Japonia. Powodzie i lawiny błotne na południu kraju

Południe Japonii dotknęły katastroficzne powodzie i lawiny błotne. Jak informuje "Sky", w akcji ratunkowej w regionie Kumamoto pomagają dziesiątki tysięcy żołnierzy Wysoka fala powodziowa i ryzyko większej liczby lawin błotnych sprawiły, że akcje poszukiwawcze i ratownicze były niezwykle trudne.

Władze ostrzegły ponad 200 tysięcy osób i zaapelowały do nich, by opuścili swoje domy przed wezbraniem fali powodziowej. Wielu mieszkańców zdecydowało się jednak pozostać w swoich domach, obawiając się zakażenia koronawirusem w przygotowanych schronach. Nie przekonały ich zapewnienia urzędników, że tam byliby najbezpieczniejsi, a i ryzyko zakażenia byłoby minimalne.

d3ge2ga

Część powodzian została zmuszona do tego, by na pomoc oczekiwań na dachach swoich domów. Tak trudna sytuacja na południu kraju spowodowana jest falą powodziową na rzece Kuma, która wystąpiła z brzegów, powodując dodatkowo lawiny błotne.

Japonia. Dziesiątki ofiar powodzi

Jak dodają japońskie media, powódź spowodowała już śmierć dziesiątek ofiar. Wśród nich jest czternastu mieszkańców domu opieki, których mimo prowadzonej akcji ratunkowej nie udało się ocalić. Część jego pensjonariuszy nie potrafiła dostać się na wyższe kondygnacje budynku.

Na południu Japonii wciąż obowiązują ostrzeżenia przed lawinami błotnymi. Mieszkańcy zagrożonych regionów proszeni są o opuszczenie swoich domów i udanie się do specjalnie do tego przeznaczonych schronów.

d3ge2ga

Zobacz też: Wybory 2020. Uprawnienia dla niepełnosprawnych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ge2ga

Podziel się opinią

Share
d3ge2ga
d3ge2ga
Więcej tematów