Trwa ładowanie...
ycipk-3c775v
ycipk-3c775v

"Japończycy są mentalnie przygotowani do kataklizmu"

Mimo krytycznej sytuacji, Japończycy są spokojni. W kraju nie ma paniki, akcje służb przebiegają sprawnie. - Japończycy są mentalnie przygotowani do takiego kataklizmu - mówi Justyna Szczudlik-Tatar, analityk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3c775v

Szczudlik-Tatar podkreśla, że sytuacja na razie jest opanowana, ludność jest zorganizowana i dość spokojna. - Japończycy są mentalnie przygotowani na różnego rodzaju niespodziewane sytuacje. Wynika to z ich doświadczeń - zdają sobie sprawę, że mieszkają na obszarze bardzo skomplikowanym sejsmologicznie. To nie jest ich pierwsze trzęsienie ziemi, więc wiedzą, jak reagować - mówi ekspert.

Akcja ratunkowa przebiega sprawnie. - Pomimo ogromu zniszczeń, proces ewakuacji i zabezpieczania ludności jest prowadzony właściwie. Biorąc pod uwagę siłę wstrząsów, liczba ofiar jak na razie nie jest bardzo duża - zaznacza Szczudlik-Tatar.

ycipk-3c775v

Na północy Japonii doszło w piątek do silnego trzęsienia ziemi ocenianego na 8,9 w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały falę tsunami, której może sięgnąć nawet 10 metrów. Podmywa ona budynki i unosi ze sobą samochody, zalewa pola uprawne i drogi. W samym Tokio uważa się, że zaginęło około 90 osób.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3c775v

ycipk-3c775v
ycipk-3c775v