Janusz Palikot: wygrana Roberta Biedronia pozytywna wizerunkowo dla Polski

Wygrana Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta Słupska daje pozytywny efekt wizerunkowy dla Polski - uważa lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. Pogratulował Biedroniowi zwycięstwa, a mieszkańcom Słupska odwagi, że na niego zagłosowali. - Kiedyś prezydent Lech Wałęsa mówił, że to jest niemożliwe w stosunku do osób o innej orientacji seksualnej. Okazuje się, że to jest możliwe - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Słupsku
Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Słupsku (PAP, Fot: Jan Dzban)

38-letni poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń pokonał w drugiej turze wyborów posła PO Zbigniewa Konwińskiego i został wybrany na prezydenta Słupska. Biedroń zdobył 57,08 proc. głosów.

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot uważa, że to zwycięstwo jest "wspaniałe dla Polski wizerunkowo". - Pokazuje, że Polska może być otwarta, tolerancyjna i nowoczesna - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej w Lublinie.

Jak podkreślił, przykład Biedronia pokazuje, że także osoby homoseksualne mogą pełnić najważniejsze funkcje w państwie. - To jest wspaniała, fantastyczna wiadomość - zaznaczył Palikot.

- Kiedyś prezydent Lech Wałęsa mówił, że to jest niemożliwe w stosunku do osób o innej orientacji seksualnej. Okazuje się, że to jest możliwe, że w Polsce nie ma to znaczenia. Jeżeli ktoś ma coś więcej do powiedzenia, jego osobowość wykracza poza to, to wszystko jest możliwe - powiedział.

- Będzie kiedyś taki czas, wierzę w to, że i szefem partii politycznej a może i prezydentem kraju zostanie ktoś o innej orientacji seksualnej - dodał Palikot.

Szef Twojego Ruchu pogratulował Biedroniowi wygranej. Podkreślił przy tym, że jest to "przede wszystkim jego, Roberta Biedronia, ogromny, fantastyczny sukces, wynikający z jego kultury osobistej, pracowitości, merytoryczności".

Palikot pogratulował też mieszkańcom Słupska, którzy "mieli odwagę, żeby wybrać Roberta Biedronia na prezydenta". - Pokazali się jako ludzie bardzo tolerancyjni, otwarci, chcący zmiany w swoim mieście - dodał.

Na pytanie, czy w przyszłości widziałby Biedronia jako swego następcę na stanowisku szefa partii, Palikot odpowiedział: "oczywiście, że tak". W jego opinii jednak objęcie funkcji prezydenta Słupska, będzie wymagać od Biedronia dużego zaangażowania, a żeby "ugruntować" te zmiany, które przynosi jego wygrana, "ta kadencja Biedronia to musi być sukces".

- Jeśli poważnie potraktuje te cztery lata i pokaże się tam z tej dobrej strony, to dla wszystkich spraw, o które on walczył, to będzie największa rzecz, którą on może zrobić. I żadne inne stanowisko, czy szefa partii, czy prezydenta kraju, nie da mu tego samego - powiedział Palikot.

Szef Twojego Ruchu dodał, że zwycięstwo Biedronia w Słupsku oznacza jego odejście z Sejmu i osłabienie klubu tej partii, ale - jak dodał - "zmiana, której dokonał" Biedroń, "warta jest nawet tego, że, niestety, odejdzie z parlamentu".

Polub WP Wiadomości