Trwa ładowanie...
TVP

Janusz Palikot ws. pijanych kierowców: ryba psuje się od głowy

– To będzie test na poziom hipokryzji w polskiej klasie politycznej. Chcemy dzisiaj lub jutro publicznie przedstawić założenia do zmiany ustaw, które ograniczają immunitet sędziego, prokuratora i posła w okoliczności, w której odpowiadają za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – powiedział w TVP Info Janusz Palikot, przewodniczący Twojego Ruchu.
Share
Janusz Palikot
Janusz PalikotŹródło: WP.PL, Fot: Paulina Matysiak
d2yhskj

Palikot komentował w programie potrzeby zmian w prawie dotyczące pijanych kierowców. – Ryba psuje się od głowy. Pewne postawy w Polsce są tolerowane, gdyż liderzy opinii publicznej, a więc sędziowie, prokuratorzy, posłowie także jeżdżą i pojawiają się publicznie pod wpływem alkoholu – uważa polityk i proponuje zmiany w przepisach.

– To będzie test na poziom hipokryzji w polskiej klasie politycznej. Chcemy dzisiaj lub jutro publicznie przedstawić założenia do zmiany ustaw, które ograniczają immunitet sędziego, prokuratora i posła w okoliczności, w której odpowiadają za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – mówił Palikot.

W pozostałych kwestiach – według pomysłu Twojego Ruchu – na razie immunitet ma być niezmieniony. – To wymaga bowiem głębszych negocjacji politycznych. Ale w tej dziedzinie dajmy przykład – przekonywał Palikot. – Jeśli klasa polityczna jest zdeterminowana, to mam nadzieję, że ten projekt przejdzie – mówił szef Twojego Ruchu i apelował o szeroką debatę na ten temat. Jego zdaniem niezbędna jest także kampania społeczna piętnująca jazdę samochodem po pijanemu.

Źródło: TVP Info

d2yhskj

Podziel się opinią

Share
d2yhskj
d2yhskj
Więcej tematów