Trwa ładowanie...
d2uh6bp
Janusz Palikot: 10 września oddam mandat Andrzejowi Dołeckiemu
x-news/TVN 24

Janusz Palikot: 10 września oddam mandat Andrzejowi Dołeckiemu

- 10 września oddam mandat - zapowiedział przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot. Jego miejsce w ławach poselskich zajmie prezes stowarzyszenia Wolne Konopie Andrzej Dołecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2uh6bp

Lider Twojego Ruchu tłumaczył na antenie TVN24 swoją decyzję solidarnością z Dołeckim, którego rodzice zostali pozbawieni wolności na kilka miesięcy za przewożenie oleju konopnego dla swojej chorej matki.

- Cieszę się, że dzisiaj rodzice Andrzeja Dołeckiego wyszli na wolność - przyznał Palikot. Przypomniał, że wyszli oni z aresztu za kaucją w wysokości 50 tys. zł, podczas gdy mężczyzna zajmujący się dystrybucją "Mocarza" musiał zapłacić pięć razy mniejszą kwotę.

d2uh6bp

- "Mocarz" spowodował śmierć dwudziestu kilku osób, które zażyły te tzw. dopalacze i ok. 200 innych się zatruło - dodał szef Twojego Ruchu.

Lider ugrupowania przyznał, że nowy poseł nie będzie mógł wiele zdziałać w Sejmie, którego kadencja kończy się w tym roku. - To ma znaczenie symboliczne - tłumaczył.

Jednocześnie Palikot zapewnił, że nie rezygnuje z polityki. - Będę kandydował z Lublina, z pierwszego miejsca na liście Zjednoczonej Lewicy [SLD+TR+PPS+UP+Zieloni - red.] - zapowiedział.

d2uh6bp

Podziel się opinią

Share

d2uh6bp

d2uh6bp
Więcej tematów