Trwa ładowanie...
di210uz

Janusz Korwin-Mikke wręczył kwiaty posłance Scheuring-Wielgus i ucałował ją w dłoń

Europoseł Janusz Korwin-Mikke postanowił załagodzić konflikt, jaki wybuchł między nim a posłanką Nowoczesnej na tle równości kobiet i mężczyzn. Polityk na sejmowym korytarzu wręczył posłance Nowoczesnej kwiaty i kilkukrotnie ucałował ją w dłoń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke wręczył kwiaty posłance Scheuring-Wielgus i ucałował ją w dłoń
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
di210uz

Joanna Scheuring-Wielgus, wyraźnie zaskoczona, kwiaty przyjęła i podziękowała. Na nagraniu słychać jak, Korwin-Mikke przeprasza posłankę Nowoczesnej i podkreśla swój gest, tłumacząc, że kwiatów nie dał nawet swojej żonie.

Podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, ponieważ są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Na te słowa zareagowała inna deputowana Iratxe García Pére. - Drogi deputowany, zgodnie z pańską opinią, nie mam prawa tu być, jako członek Parlamentu. Wiem, że Pana to boli. Dzisiaj kobiety mogą tutaj siedzieć, by reprezentować europejskich obywateli z takimi samymi prawami jak pan - podkreśliła.

di210uz

Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani rozpoczął dochodzenie w sprawie słów wypowiedzianych przez Korwin-Mikkego.

Rozmowę na ten temat europoseł kontynuował w piątek na sejmowym korytarzu. - Sto lat temu nikt nie powiedział kobiecie: ty idiotko. Tak jak nikt mi nie mówi: ma pan mały biust. Każdy wiedział, że kobieta nie jest tak samo inteligentna, jak mężczyzna. Dzisiaj jest stereotyp, że kobieta jest tak samo inteligentna jak mężczyzna - twierdził Korwin-Mikke.

Do dyskusji włączyła się posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. - To my jesteśmy głupsze, gorsze od pana? - zagadnęła. - Nie. Mniej inteligentne, ale mądrzejsze - odparł. Posłanka określiła jego słowa jako "skandaliczne".

di210uz

Podziel się opinią

Share
di210uz
di210uz
Więcej tematów