Trwa ładowanie...

Janukowycz odpowie za Majdan?

• Niewykluczone, że już w najbliższym tygodniu były prezydent Ukrainy zostanie przesłuchany w sprawie zabójstw na Majdanie w lutym 2014 roku • Wiktor Janukowycz przebywa w Rosji, ale zeznania może składać za pomocą telełącza • Uciekł tam po zwycięstwie Rewolucji Godności
Share
Janukowycz odpowie za Majdan?
Źródło: AFP, Fot: ANDREY MOSIENKO
d4642l1

O tym, że były ukraiński prezydent może złożyć zeznania, poinformował szef departamentu śledztw specjalnych ukraińskiej prokuratury generalnej Serhij Horbatiuk. Według jego słów, Wiktor Janukowycz może być przesłuchany przez ukraińskich śledczych 25 listopada.

Jeśli doszłoby do wideokonferencji, to Janukowycz składałby zeznania w sprawie 5 byłych funkcjonariuszy oddziałów Berkut, oskarżonych o dokonanie zabójstw podczas protestów na Majdanie. Prokurator Horbatiuk poinformował, że strona rosyjska zgodziła się na przeprowadzenie przesłuchania na odległość.

Ukraina kilkukrotnie zwracała się do Rosji o wydanie Wiktora Janukowycza. Wobec byłego prezydenta prowadzone są nad Dnieprem śledztwa dotyczące nie tylko zabójstw na Majdanie, ale i przywłaszczenia państwowego mienia.

d4642l1

oprac. Michał Kurek

Zobacz także: Rosjanie złapali "ukraińskich sabotażystów"

d4642l1

Podziel się opinią

Share
d4642l1
d4642l1
Więcej tematów