Trwa ładowanie...

Janina Ochojska do PE? Miałaby zagrozić Annie Zalewskiej, Beacie Kempa i Elżbiecie Witek

Platforma Obywatelska zaproponowała Janinie Ochojskiej kandydowanie z pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku - donosi "Wprost". Działaczka humanitarna podobno jeszcze nie podjęła decyzji, na którą bardzo liczy Koalicja Europejska.

Share
Janina Ochojska do PE? Miałaby zagrozić Annie Zalewskiej, Beacie Kempa i Elżbiecie Witek
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d1k26zu

- Jej start to byłoby ogromne wzmocnienie naszych sił, a tematyka dotycząca uchodźców będzie jedną z najważniejszych kwestii w nowym unijnym rozdaniu - powiedziała "Wprost" osoba z zaplecza Koalicji Obywatelskiej.

Janina Ochojska, działaczka humanitarna, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, według informacji gazety, nie zdecydowała, czy chce wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Taka propozycja miała jednak paść.

Jeśli jej odpowiedź okaże się pozytywna, zacząć martwić mogą się Anna Zalewska, Beata Kempa i Elżbieta Witek z ugrupowania rządzącego. Startują one bowiem z Dolnego Śląska, gdzie Ochojska, jeśli się zgodzi, będzie "jedynką".

d1k26zu

"Wprost" zwraca też uwagę na aferę dotyczącą PCK, która mogłaby mieć wpływ na poparcie dla Ochojskiej i jego brak dla przedstawicielem obozu rządzącego. Jak podała "Gazeta Wyborcza", w kampanii wyborczej polityków PiS wykorzystano żywność przeznaczoną dla potrzebujących. Prawo i Sprawiedliwość dementuje te informacje.

Przypomnijmy, że Schetyna stawia na znane nazwiska. Miał też złożyć polityczną propozycję między innymi Zbigniewowi Bońkowi.

Źródło: "Wprost"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k26zu

Podziel się opinią

Share
d1k26zu
d1k26zu
Więcej tematów