Trwa ładowanie...
d40jex6

Janina Ochojska do PE? Miałaby zagrozić Annie Zalewskiej, Beacie Kempa i Elżbiecie Witek

Platforma Obywatelska zaproponowała Janinie Ochojskiej kandydowanie z pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku - donosi "Wprost". Działaczka humanitarna podobno jeszcze nie podjęła decyzji, na którą bardzo liczy Koalicja Europejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO miało zaproponować Janinie Ochojskiej pierwsze miejsce na liście
PO miało zaproponować Janinie Ochojskiej pierwsze miejsce na liście (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d40jex6

- Jej start to byłoby ogromne wzmocnienie naszych sił, a tematyka dotycząca uchodźców będzie jedną z najważniejszych kwestii w nowym unijnym rozdaniu - powiedziała "Wprost" osoba z zaplecza Koalicji Obywatelskiej.

Janina Ochojska, działaczka humanitarna, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, według informacji gazety, nie zdecydowała, czy chce wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Taka propozycja miała jednak paść.

Jeśli jej odpowiedź okaże się pozytywna, zacząć martwić mogą się Anna Zalewska, Beata Kempa i Elżbieta Witek z ugrupowania rządzącego. Startują one bowiem z Dolnego Śląska, gdzie Ochojska, jeśli się zgodzi, będzie "jedynką".

d40jex6

"Wprost" zwraca też uwagę na aferę dotyczącą PCK, która mogłaby mieć wpływ na poparcie dla Ochojskiej i jego brak dla przedstawicielem obozu rządzącego. Jak podała "Gazeta Wyborcza", w kampanii wyborczej polityków PiS wykorzystano żywność przeznaczoną dla potrzebujących. Prawo i Sprawiedliwość dementuje te informacje.

Przypomnijmy, że Schetyna stawia na znane nazwiska. Miał też złożyć polityczną propozycję między innymi Zbigniewowi Bońkowi.

Źródło: "Wprost"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40jex6

Podziel się opinią

Share

d40jex6

d40jex6
Więcej tematów