Trwa ładowanie...
d1jc8ss

Janicki chce przeprosin od prezydenta Dutkiewicza

Były wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki domaga się od prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza sprostowania - jak twierdzi - "nieprawdziwych informacji" dotyczących powodów jego odwołania. Zapowiada pozew sądowy, jeśli nie zostanie przeproszony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Janicki i Rafał Dutkiewicz
Michał Janicki i Rafał Dutkiewicz (PAP, Fot: Grzegorz Hawałej)
d1jc8ss

W zeszłym tygodniu Dutkiewicz odwołał Janickiego podając, że głównym powodem jest brak nadzoru nad rozliczeniami dwóch imprez na stadionie miejskim. Chodzi o koncert zespołu Queen, który odbył się 7 lipca oraz turnieju piłkarskiego Polish Masters, który miał miejsce w dniach 21-22 lipca.

Według Dutkiewicza dwie firmy, które na zlecenie miasta przygotowywały imprezy, do tej pory nie rozliczyły się z 14 mln zł, przekazanych im przez miasto.

- Jeżeli w ciąg siedmiu dni nie doczekam się sprostowania i przeprosin od Dutkiewicza, wystąpię na drogę sądową - powiedział Janicki.

d1jc8ss

Dodał, że był odpowiedzialny za nadzorowanie przebiegu imprez, a nie za sprawy związane z umowami i ich rozliczaniem. "Na wyraźne polecenie Dutkiewicza za umowy i rozliczenie był odpowiedzialny skarbnik miejski" - zaznaczył Janicki.

W oświadczeniu wysłanym do mediów Janicki domaga się sprostowania informacji o powodach swojego odwołania. Chce, by Dutkiewicz przeprosił go na konferencji prasowej. Sprostowanie i przeprosiny mogą również - zdaniem Janickiego - zostać opublikowane w formie oświadczenia, którego treść b. wiceprezydent Wrocławia już przygotował.

Rzecznik Dutkiewicza Paweł Czuma nie chciał komentować oświadczenia Janickiego. - To kolejny element w łańcuchu publicznie prezentowanych kłamstw przez Michała Janickiego - powiedział.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, Dutkiewicz poinformował, że zleci prof. Michałowi Kuleszy, prawnikowi, ekspertowi w dziedzinie samorządów, audyt spraw związanych z wrocławskim stadionem miejskim. Wniosek o kontrolę dotyczącą organizacji imprez na stadionie miejskim magistrat chce również złożyć do NIK.

d1jc8ss

Rzecznik NIK Paweł Biedziak powiedział wówczas, że Izba w przyszłym roku planuje kontrolę na wszystkich stadionach powstałych na Euro 2012. Dodał, że NIK zbiera z różnych źródeł dokumenty związane z rozliczeniami stadionów po Euro 2012 i ich funkcjonowaniem po turnieju, a wniosek wrocławskiego magistratu zostanie dołączony do gromadzonej dokumentacji.

Janicki został wiceprezydentem Wrocławia w październiku 2011 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Jarosława Obremskiego, który zdobył mandat senatora jako kandydat popierany przez inicjatywę Obywatele do Senatu. Janicki jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1jc8ss

d1jc8ss
d1jc8ss
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów