Trwa ładowanie...
d48qm5o

Jana Pawła II można obrażać? Zaskakująca decyzja prokuratury

Prokuratura Warszawa-Mokotów odmówiła wszczęcia postępowania przeciw organizatorom wydarzenia "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża". Wydarzenie założone w serwisie Facebook skupiało się na niewybrednych żartach z Jana Pawła II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jana Pawła II można obrażać? Zaskakująca decyzja prokuratury
(PAP)
d48qm5o

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciw osobom odpowiedzialnym za utworzenie wydarzenia "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża na Facebooku. Na stronie wydarzenia pojawiały się fotomontaże i fałszywe cytaty ośmieszające Jana Pawła II. Wśród nich takie, które zestawiały wizerunek papieża np. z fotografią pedofila. Zawiadomienie złożył Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Decyzja prokuratury była podyktowana opinią, zgodnie z którą nie można znieważyć osoby zmarłej. Nowak jest takim stwierdzeniem oburzony: "prokuratura zapomniała, że Jan Paweł II jest świętym, przedmiotem czci religijnej" - powiedział na antenie Radia Maryja. Gdy w mediach pojawiła się informacja o złożeniu zawiadomienia, strona wydarzenia zniknęła z Facebooka.

 (fot. Facebook)
((fot. Facebook))

Ryszard Nowak jest znany z zawiadamiania prokuratury w przypadku antyreligijnych wystąpień. Na jego liście znajdują się m. in. Nergal (podarł Biblię podczas koncertu) i Doda, która mówiła o autorach Pisma Św. będących pod wpływem środków odurzających.

d48qm5o

Podziel się opinią

Share
d48qm5o
d48qm5o