Trwa ładowanie...
d35hijj

Jan Szyszko ugiął się pod krytyką. Ministerstwo Środowiska wstrzymuje odstrzał łosi

"Ministerstwo Środowiska wstrzymuje wejście w życie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne." - komunikat o takiej treści pojawił się na stronie resortu. Oznacza to, że zapowiadane nawet na 10 listopada rozpoczęcie odstrzału łosi nie dojdzie do skutku. W ocenie ministerstwa należy sprawę ponownie przedyskutować, a takiemu obrotowi spraw "winne" są media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt ministerstwa spotkał się z dużą krytyką
Projekt ministerstwa spotkał się z dużą krytyką (PAP, Fot: Sławomir Kamiński)
d35hijj

"W związku z dużym zainteresowaniem społecznym, Ministerstwo Środowiska ponownie zaprasza do ogólnopolskiej merytorycznej dyskusji dotyczącej lawinowo postępującego zaniku bioróżnorodności (od Zachodu) na obszarach Natura 2000, przy jednoczesnym gwałtownym wzroście populacji gatunków, takich jak wilk, żubr, bóbr, kormoran, dzik" - czytamy w komunikacie resortu kierowanego przez Jana Szyszkę.

W sierpniu ministerstwo przedstawiło projekt przywracający możliwość odstrzału łosi przez myśliwych, zgodnie z którym można było przeprowadzić polowanie na zwierzęta w województwach: kujawsko-pomorskim, mazowieckim, pomorskim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Zapowiedź wywołała wiele kontrowersji, z czym resort prawdopodobnie się liczył, bo wyznaczył zaledwie pięciodniowy termin konsultacji.

Zarzuty były zbywane

Ministerstwo nie przychyliło się jednak do uwag i zdawkowo odnosiło się do poszczególnych zarzutów. - Lektura ministerialnych odpowiedzi pokazuje, że resort środowiska nie liczy się z głosem strony społecznej i opiniami ekspertów – powiedział Paweł Średziński z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze w rozmowie z dziennikarzami OKO.Press.

d35hijj

Protesty w Puszczy Białowieskiej

Teraz Ministerstwo Środowiska postanowiło wstrzymać "wejście w życie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne". Jak tłumaczy, w ostatnim okresie pojawiło się na ten temat wiele nieścisłości w przestrzeni medialnej, a ponowna dyskusja ma za zadanie rozwiać "wszelkie wątpliwości".

d35hijj

Podziel się opinią

Share
d35hijj
d35hijj
Więcej tematów