Trwa ładowanie...

Jan Szyszko chce powołania komisji ws. kornika drukarza. "To skandal"

Były minister środowiska Jan Szyszko apeluje o utworzenie sejmowej komisji śledczej, "która zajęłaby się naciskami Komisji Europejskiej wobec problemów z kornikiem drukarzem". Polityk odniósł się również do sytuacji w Niemczech, gdzie obszar zagrożenia kornikiem obejmuje połowę Bawarii.

Share
Jan Szyszko chce powołania komisji ws. kornika drukarza. "To skandal"
Źródło: PAP
d25l2hy

Jedynym środkiem zaradczym w niemieckich lasach ma być natychmiastowa wycinka zaatakowanych drzew i szybkie wywożenie ich z lasu. Podobne rozwiązanie proponował w Puszczy Białowieskiej Jan Szyszko. W Polsce ekolodzy przekonywali jednak, że kornik nie stanowi zagrożenia dla drzewostanu, a Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że wycinka była niezgodna z europejskim prawem.

- Jestem zwolennikiem tego, by powołać w Polsce sejmową komisję śledczą i wyjaśnić te wszystkie problemy. (...) Skandal polega na tym, że było to wymuszane również przez Komisję Europejską - powiedział polityk w rozmowie z Radiem Maryja.

Szyszko stwierdził również, że Komisja Europejska i ekolodzy "obrazili Polskę i naruszyli jej autorytet w skali światowej". Podkreślił również, że nasz kraj respektował w kwestii Puszczy Białowieskiej zarówno prawo unijne, jak i przepisy krajowe. Kilka dni temu oświadczył natomiast, że "cały świat powinien się uczyć od Polski, w jaki sposób czynić sobie ziemię poddaną".

d25l2hy

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25l2hy

Podziel się opinią

Share
d25l2hy
d25l2hy
Więcej tematów