Trwa ładowanie...
17-07-2015 23:40

Jan Rokita: PiS przegra referendum

- Wrześniowe referendum wpłynie na wynik październikowych wyborów parlamentarnych - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. B. poseł przewiduje, że PiS "przegra" referendum. - Ciekawa jest tylko skala, która będzie mierzona tym, ile osób pójdzie zagłosować - wyjaśnił. Od tego też - w opinii Rokity - będzie zależał wpływ tej "przegranej" na wynik wyborów do parlamentu.

Jan Rokita: PiS przegra referendumŹródło: TVN24 Biznes i Świat
d2f2p97

- Jest jedna wielka niewiadoma przed nami - zauważył, wskazując na wrześniowe referendum. W jego opinii czynnik ten jest "bardzo niedoceniany przez analityków i komentatorów".

- (Paweł) Kukiz dostał niebywały prezent. Tuż przed wyborami pod referendum zostanie poddane jego główne, jeśli nie jedyne, hasło programowe, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze (...) Żadna powstająca partia polityczna nie miała takiego prezentu na starcie - stwierdził.

"Ktoś to referendum przegra"

Zdaniem Rokity będzie to PiS, a przegrana ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego jest "nieuchronna".

d2f2p97

- Ciekawa jest tylko skala, która będzie mierzona tym, ile osób pójdzie do referendum - wyjaśnił.

Rokita podkreślił, że wrześniowe głosowanie "pewnie będzie miało istotne znaczenie" dla wyniku wyborów parlamentarnych.

- Znamy z socjologii polityki rzecz, która się sprawdza zawsze albo prawie zawsze: jedno głosowanie wpływa na wyniki kolejnego, jeśli to drugie odbywa się w ciągu kilku następnych tygodni. Tak jest zawsze. Krótko mówiąc: referendum wpłynie na wynik wyborów. Jak? To zależy od frekwencji - ocenił.

Zobacz również: Kukiz: obywatele stoją przed historyczną szansą
d2f2p97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f2p97
Więcej tematów