Trwa ładowanie...
d4caadw

Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS miał 66 lat

Jan Kilian, były poseł PiS, nie żyje. Wieloletni szef Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim zmarł w wieku 66 lat. Byłego posła w mediach społecznościowych pożegnał Marcin Horała z PiS.
Share
Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS miał 66 lat
Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS miał 66 latŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4caadw

Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS - pełnił tę funkcję latach 2015-2019 - zmarł w wieku 66 lat.

Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS miał 66 lat

O śmierci byłego parlamentarzysty i wieloletniego samorządowca poinformował poseł PiS Marcin Horała.

d4caadw

"Odszedł do domu Pana Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim, przedsiębiorca, samorządowiec, dobry człowiek. Janku, spoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie brakowało" - napisał Horała na Twitterze.

Zgrzyt w KO ws. aborcji. Barbara Nowacka odpowiada Grzegorzowi Schetynie

Jan Kilian nie żyje. "Jego nazwisko znają chyba wszyscy"

Wspomnienie o zmarłym pośle PiS zamieszczono też na stronie Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego. "W naszym mieście jego nazwisko znają chyba wszyscy. Jan Kilian był zaangażowany w działalność polityczną. Stanął na czele miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogard Gdański, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. W tym samych wyborach ubiegał się o urząd prezydenta miasta. W 2014 r. kandydował także do Parlamentu Europejskiego" - czytamy.

d4caadw

Jan Kilian urodził się w 1953 roku w Starogardzie Gdańskim. Skończył studia na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Budowy Maszyn. Ukończył także studia farmaceutyczne.

Karierę samorządową rozpoczął w 2010 roku. Do Sejmu dostał się już pięć lat później. Jan Kilian swoich sił próbował też w walce o mandat europarlamentarzysty oraz o fotel prezydenta Starogardu Gdańskiego (zajął 3. miejsce - red.).

Był też lokalnym przedsiębiorcą. Prowadził własną działalność gospodarczą, a później wraz z żoną otworzył aptekę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4caadw

Podziel się opinią

Share
d4caadw
d4caadw
Więcej tematów