Trwa ładowanie...

Jak znaleźć grób w Poznaniu? Skorzystaj z wyszukiwarki

Jeśli chcesz odwiedzić grób znajdujący się na którymś z poznańskich cmentarzy, ale nie możesz go odnaleźć, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki obejmującej już 17 nekropolii, w tym oczywiście dwie największe - Junikowo i Miłostowo.

Share
Jak znaleźć grób w Poznaniu? Skorzystaj z wyszukiwarki
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d3vd6me

W tym roku mija już 10 lat od czasu stworzenia internetowej wyszukiwarki grobów na poznańskich cmentarzach. Aplikacja internetowa pozwala odnaleźć dowolną mogiłę także wtedy, jeśli nie pamiętamy, kiedy dana osoba zmarła, albo nawet nie jesteśmy pewni na którym cmentarzu została pochowana. To szczególnie ważne dla osób, które nie są z Poznania i np. po wielu latach przy okazji dnia Wszystkich Świętych pragną odwiedzić grób kogoś ze swoich przodków lub dalszych krewnych.

Wyszukiwarka jest systematycznie rozbudowywana. W tym roku możemy dzięki niej odnaleźć groby znajdujące się aż na 17 poznańskich cmentarzach:
- Junikowie
- Miłostowie
- Jeżyckim
- Górczynie
- przy ul. św. Wojciecha
- przy ul. Samotnej
- przy ul. Lubowskiej
- w Kiekrzu
- na Podolanach
- na os. Chrobrego
- Spławie
- Garnizonowym
- Wielkopolan
- Żołnierzy Brytyjskich
- Bohaterów Polskich
- Prawosławnym
- Bohaterów Radzieckich.

d3vd6me

Wyszukiwarka jest dostępna pod adresem www.poznan.pl/cmentarze. Aby znaleźć interesującą nas mogiłę, w formularzu znajdującym się na stronie należy wpisać: imię, nazwisko i datę zgonu lub pogrzebu. Dane mogą być cząstkowe, wystarczy uzupełnić np. tylko nazwisko i rok zgonu, aby wyszukiwarka odnalazła wszystkie groby spełniające podane kryteria.

System szybko lokalizuje na mapie właściwy cmentarz z poszukiwaną mogiłą. Na ekranie wyświetlane są szczegółowe informacje o lokalizacji mogiły, a także daty urodzenia, śmierci lub pochówku poszukiwanej osoby. Istotnym uzupełnieniem informacji są współrzędne GPS.

Dane o pochówkach są aktualizowane pod koniec stycznia, kwietnia, lipca i października.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3vd6me

Podziel się opinią

Share
d3vd6me
d3vd6me
Więcej tematów