Trwa ładowanie...

Jak znaleźć grób w Poznaniu? Skorzystaj z wyszukiwarki

Jeśli chcesz odwiedzić grób znajdujący się na którymś z poznańskich cmentarzy, ale nie możesz go odnaleźć, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki obejmującej już 17 nekropolii, w tym oczywiście dwie największe - Junikowo i Miłostowo.

Jak znaleźć grób w Poznaniu? Skorzystaj z wyszukiwarkiŹródło: Urząd Miasta Poznania
d4bapft
d4bapft

W tym roku mija już 10 lat od czasu stworzenia internetowej wyszukiwarki grobów na poznańskich cmentarzach. Aplikacja internetowa pozwala odnaleźć dowolną mogiłę także wtedy, jeśli nie pamiętamy, kiedy dana osoba zmarła, albo nawet nie jesteśmy pewni na którym cmentarzu została pochowana. To szczególnie ważne dla osób, które nie są z Poznania i np. po wielu latach przy okazji dnia Wszystkich Świętych pragną odwiedzić grób kogoś ze swoich przodków lub dalszych krewnych.

Wyszukiwarka jest systematycznie rozbudowywana. W tym roku możemy dzięki niej odnaleźć groby znajdujące się aż na 17 poznańskich cmentarzach:
- Junikowie
- Miłostowie
- Jeżyckim
- Górczynie
- przy ul. św. Wojciecha
- przy ul. Samotnej
- przy ul. Lubowskiej
- w Kiekrzu
- na Podolanach
- na os. Chrobrego
- Spławie
- Garnizonowym
- Wielkopolan
- Żołnierzy Brytyjskich
- Bohaterów Polskich
- Prawosławnym
- Bohaterów Radzieckich.

Wyszukiwarka jest dostępna pod adresem www.poznan.pl/cmentarze. Aby znaleźć interesującą nas mogiłę, w formularzu znajdującym się na stronie należy wpisać: imię, nazwisko i datę zgonu lub pogrzebu. Dane mogą być cząstkowe, wystarczy uzupełnić np. tylko nazwisko i rok zgonu, aby wyszukiwarka odnalazła wszystkie groby spełniające podane kryteria.

System szybko lokalizuje na mapie właściwy cmentarz z poszukiwaną mogiłą. Na ekranie wyświetlane są szczegółowe informacje o lokalizacji mogiły, a także daty urodzenia, śmierci lub pochówku poszukiwanej osoby. Istotnym uzupełnieniem informacji są współrzędne GPS.

Dane o pochówkach są aktualizowane pod koniec stycznia, kwietnia, lipca i października.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4bapft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bapft
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj