Trwa ładowanie...
d3nlpzg
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jak zarabiają Polacy za granicą i gdzie najwięcej?

W ub. roku łączne zarobki Polaków za granicą zwiększyły się o ponad 9 proc. do 111,4 mld zł. To najwięcej od wejścia Polski do UE - szacuje spółka Euro-Tax.pl, specjalizująca się w e-usługach zwrotu podatków płaconych przez legalnych emigrantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak zarabiają Polacy za granicą i gdzie najwięcej?
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3nlpzg

Cytująca raport na ten temat "Rzeczpospolita" podaje, że w minionych 11 latach łączne zarobki Polaków pracujących za granicą sięgnęły 997 mld zł.

Najwięcej w tym czasie polscy emigranci zarobili w W. Brytanii - 240 mld zł, chociaż średnia płaca pracujących tam Polaków wynosiła 5,8 tys. zł miesięcznie. Najlepiej zarabiali Polacy w Irlandii i Austrii, gdzie średnia miesięczna płaca w ciągu 11 lat wynosiła 6,6 tys. zł i w Niemczech - średnio nieco ponad 6,3 tys. zł.

Ogółem w ubiegłym roku Polak zarabiał za granicą średnio 6,9 tys. zł, co nie wydaje się wysoko w porównaniu z 3,8 tys. zł przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej - czytamy w gazecie.

d3nlpzg

Podziel się opinią

Share

d3nlpzg

d3nlpzg
Więcej tematów