Trwa ładowanie...

Jak w tym roku będzie wyglądać Paczka?

SZLACHETNA PACZKA się zmienia, bo zmienia się polskie społeczeństwo. Odkryj, co nowego czeka Cię w Paczce w tym roku.
Share
Jak w tym roku będzie wyglądać Paczka?
Fot: Tomasz Dziedzic
d29mkd5

Szlachetna Paczka w swojej XVI edycji bardzo się zmienia. Staje się tym, czym miała być od początku, czyli wizją szlachetnej Polski. Nie chcemy utrwalać podziałów społecznych, dlatego do łączenia biednych i bogatych dodaliśmy w tym roku drugi ważny element. Chcemy uczyć Polaków, jak mogą więcej zarabiać i lepiej wydawać pieniądze, które już mają.

Nazwaliśmy ten projekt Paczką Biznesu.

Wdrażamy go już z poziomu wolontariuszy, których będziemy szkolić z tego jak więcej zarabiać, lepiej wydawać pieniądze i jak lepiej funkcjonować na wolnym rynku. A oni potem wrócą z tą wiedzą do potrzebujących.

d29mkd5

Ale to jeszcze nie wszystkie zmiany – odkryj 3 tegoroczne nowości w Paczce:

1. Nowe sposoby pomagania

Wprowadzamy nowe sposoby zaangażowania dla tych, którzy chcą pomagać. SZLACHETNA PACZKA to już nie tylko robienie paczek, ale też pomaganie poprzez licytowanie dzieła sztuki czy kupowanie ubrań! Nasze nowe projekty to m.in. :

SZTUKA TERAZ – pomysł na pomaganie dla miłośników sztuki i piękna. Licytując dzieło sztuki, wspierasz nie tylko obiecującego artystę, ale też rodziny w potrzebie. Start licytacji: 20.11.2016r. Możesz też obejrzeć dzieła na żywo w Muzeum Narodowym w Krakowie w dniach 20.11‒18.12.

d29mkd5

Moda na Polskę – kupowanie ubrań i jednocześnie pomaganie razem z Paczką? W tym roku to możliwe! Znani projektanci (m.in. Ania Kuczyńska i Robert Kupisz) tworzą dla Paczki unikalną kolekcję ubrań. Ich sprzedaż będzie prowadzona przez sklep internetowy SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE. 50% przychodu ze sprzedanych produktów trafi do SZLACHETNEJ PACZKI (reszta to koszty produkcji).

Inwestor Społeczny – pomysł na zaangażowanie dla firm, które chcą mądrze pomagać.

Gotowy na Paczkę? Już możesz pomagać! Wpłać >>

2. Paczki Plus – specjalistyczna pomoc dostosowana do potrzeb Paczka to nie tylko pomoc przygotowywana przez darczyńców, ale również projekty specjalistyczne:

d29mkd5

– Paczka Seniorów – skierowana do samotnych osób powyżej 60. roku życia. Senior pracuje z wolontariuszem w systemie 1 na 1. Chcemy aktywizować osoby starsze i wyciągać je z osamotnienia.

– Paczka Prawników – praca prawnika z rodziną w systemie 1 na 1. Prawnik zajmuje się danym przypadkiem, aż to rozwiązania problemu.

– Paczka Biznesu – uczymy biedne rodziny zarabiania pieniędzy i planowania budżetu domowego. Wprowadzamy finansowe szkolenia dla wolontariuszy, którzy następnie swoją wiedzę przekażą potrzebującym.

– Paczka Lekarzy – łączymy rodziny, w których barierą jest choroba, z Lekarzem, który udziela im darmowych konsultacji.

d29mkd5

– Paczka Przygody – grupy wolontariuszy ruszają w Polskę tam, gdzie jeszcze nie było Paczki. Do małych miast i wiosek, by docierać do prawdziwej, ukrytej biedy.

3. Nazywamy nowe kategorie biedy

Nazwę „Samotny rodzic”, zamieniamy na „Samodzielny rodzic” – chcemy podkreślić, że osoby samotnie wychowujące dzieci to bohaterowie, którzy dzielnie walczą o dobre życie dla swojej rodziny.

Wprowadzamy też nową kategorię: „Trudny start w samodzielność”, bo chcemy wspierać tych, którzy zaczynają dopiero samodzielne życie, albo odbudowują je na nowo. Mogą to być zwłaszcza: absolwentki Domu Samotnej Matki i absolwenci Domów Dziecka, jak również studenci, którzy starają się utrzymać i uczyć (a nie mogą liczyć na wsparcie rodziny) i młode rodziny na starcie zmagające się z trudną sytuacją finansową.

d29mkd5

PAMIĘTAJ!

W tym roku nadal możesz ufundować Indeks dla dziecka z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zrobić tradycyjną Paczkę! W dniu 19 listopada otwieramy bazę z historiami rodzin i opisami dzieci. Jak zostać Darczyńcą? Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz, w jaki sposób chcesz pomagać. Możesz w tym roku przygotować Paczkę dla rodziny, ufundować Indeks dla dziecka z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz pomóc nam się rozwijać poprzez jednorazową wpłatę.

Już dziś wybierz, w jaki sposób chcesz się zaangażować! Pomóż Paczce wystartować. Wpłać>>

d29mkd5

Podziel się opinią

Share
d29mkd5
d29mkd5
Więcej tematów