Trwa ładowanie...
media

"Jak to dobrze dziennikarzom, nic nie robią tylko łażą"


Dziennikarstwo jest w tym roku najbardziej obleganym kierunkiem studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. O jedno miejsce na dziennikarstwie ubiega się 18 kandydatów. Taką popularnością nie cieszy się żaden inny kierunek nie tylko na UJ, ale i na innych krakowskich uczelniach - AGH i Akademii Ekonomicznej.

Share
"Jak to dobrze dziennikarzom, nic nie robią tylko łażą"
Źródło: PAP
dl51via

Na AE najwięcej chętnych na jedno miejsce jest na nowym kierunku turystyka i rekreacja - ponad 10. Podobnie jest na Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie na jedno miejsce na socjologii przypada ponad 10 kandydatów.

Na UJ w roku akademickim 2007/2008 stacjonarne studia dzienne rozpocznie 8675 osób. Taki jest limit przyjęć, a chętnych jest prawie cztery razy więcej - 32 887. Obok dziennikarstwa najbardziej obleganym kierunkiem jest psychologia stosowana - nieco ponad 12 kandydatów na jedno miejsce, oraz filologia angielska - 12 chętnych na miejsce.

Na AE chce studiować 7234 osoby. To ponad trzy i pół raza więcej niż wynosi limit przyjęć, który ustalono na 1990 studentów. Po turystyce i rekreacji najbardziej oblegana jest europeistyka, gdzie na jedno miejsce przypada ponad 8 chętnych. Na trzecim miejscu są stosunki międzynarodowe - ponad 6 kandydatów na miejsce.

AGH przyjmie 6395 osób, a chętnych jest 10 710. Na tej uczelni największa konkurencja, po socjologii, jest na kierunku budownictwo na wydziale górnictwa i geoinżynierii - ponad 6 kandydatów na miejsce, oraz na inżynierii biomedycznej - prawie 6 chętnych.

Na krakowskiej AE rekrutacja potrwa do piątku, dokładne wyniki będą znane w poniedziałek. UJ i AGH zakończyły już rekrutacje.

dl51via

Podziel się opinią

Share
dl51via
dl51via
Więcej tematów