Trwa ładowanie...

Jak śpiewa dr House? Hugh Laurie wystąpi w Poznaniu

Jeszcze w tym tygodniu w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej wystąpi z koncertem Hugh Laurie, aktor znany szerszej publiczności przede wszystkim z tytułowej roli w serialu "Dr House".

Share
Jak śpiewa dr House? Hugh Laurie wystąpi w Poznaniu
Źródło: PAP/EPA, fot: BEA KALLOS
dwezy89

Hugh Laurie zanim stał się słynnym serialowym doktorem znanym na całym świecie, miał w dorobku wiele wartościowych ról. W dramacie "Obfitość" wystąpił u boku samej Meryl Streep, w "Rozważnej i romantycznej" współpracował na planie z Emmą Thompson, Kate Winslet, Hugh Grantem oraz Alanem Rickmanem. Wystąpił też m.in. w "Człowieku w żelaznej masce", "Stuarcie Malutkim" czy "101 dalmatyńczykach". Swój talent komediowy ujawnił już wcześniej, grając w serialu "Czarna żmija" u boku Rowana Atkinsona.

Dopiero jednak rola doktora House’a uczyniła go gwiazdą światowego formatu. Świetnie zarysowana i doskonale oddana postać przyniosła mu dwa Złote Globy oraz zapewniła ogromną popularność, także w Polsce.

Tytułowy bohater w serialu od czasu do czasu siadał za fortepianem. Sam Hugh Laurie gra też na gitarze, harmonijce ustnej, perkusji i saksofonie. W 2011 r., w wieku 52 lat wydał swój debiutancki, bluesowy album "Let Them Talk", który sprzedał się w ponad półmilionowym nakładzie. W 2013 r. ukazała się jego druga płyta pt. "Didn't It Rain".

Muzyka Hugh Lauriego to klasyczny, surowy blues w nowoorleańskim wydaniu. Jak słynny aktor sprawdza się w roli wokalisty, poznańscy fani będą mogli się przekonać na własne uszy dwukrotnie - artysta 27 i 28 lipca wystąpi w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1. Na scenie będzie mu towarzyszyć zespół Copper Bottom Band.

dwezy89

Podziel się opinią

Share
dwezy89
dwezy89
Więcej tematów