Trwa ładowanie...

Jak kupić prezent na Boże Narodzenie? Co zrobić z nietrafionym podarunkiem?

Boże Narodzenie to wiele radosnych chwil spędzonych z rodziną i najbliższymi. Jest to również czas, kiedy obdarowujemy ukochane osoby prezentami. Jak trafnie wytypować podarunek? Co zrobić z nietrafionym prezentem? Jakich zakupów unikać, bo później trafiają np. na Allegro Lokalnie? Pytań jest sporo, ale na szczęście odpowiedzi równie dużo.

Partnerem treści jest Allegro
 Źródło: materiały partnera
d3p3r4t
d3p3r4t

Zakup prezentu to trudna sztuka. Zazwyczaj staramy się, żeby nie tylko przynosił radość, ale również był praktyczny. Wydaje się, że najprościej wybrać coś z obszaru zainteresowań osoby obdarowanej. Na przykład na dwa tygodnie przed 24 grudnia klienci platformy zakupowej Allegro poszukują zabawek zdalnie sterowanych, zręcznościowych, plastycznych i edukacyjnych, a także urządzeń VR. Popularnością cieszą się też lalki, maskotki, kolejki i tory. Często wybierane są też rolki, wrotki i produkty związane ze sportami zimowymi.

Zwiększ prawdopodobieństwo trafienia

Żeby trafić z prezentem, trzeba zachowywać się jak… dobry handlowiec. Podstawą sprzedaży jest umiejętność wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Oczywiście ta nie zawsze to zakomunikuje wprost, więc warto czytać między wierszami. Jeżeli nadal nie macie pewności, co wybrać, to wtedy pozostaje zamienić się w oficera śledczego i przeprowadzić wywiad środowiskowy wśród znajomych i przyjaciół obdarowanego. Nieco łatwiejsza wydaje się kwestia zakupu prezentu dla dziecka, ponieważ własna pociecha zazwyczaj napisze list do Świętego Mikołaja. O preferencje dzieci członków rodziny lub przyjaciół można zawsze wypytać ich rodziców, którzy zapewne również będą mieli pomoc w postaci listy prezentów przygotowanej przez pociechy.

Pudło, i co dalej?

Nawet najlepsi sprzedawcy i oficerowie śledczy czasami dokonują niewłaściwego wyboru, ale na szczęście nietrafione prezenty mogą uradować innych. Wystarczy puścić je dalej w obieg np. za pośrednictwem serwisu Allegro Lokalnie, które zorganizowało akcję "Sprzedaj nietrafiony prezent". Od 27 grudnia do 10 stycznia każdy klient może otrzymać 10 Monet Allegro za wystawione przedmioty. To oznacza, że kolejne zakupy na Allegro będą o 10 zł tańsze. Wystarczy wystawić co najmniej 3 ogłoszenia, a Monety zostaną przypisane do kont uczestników po zakończeniu akcji promocyjnej.

d3p3r4t

Najpopularniejsze wśród nietrafionych

Według danych Allegro Lokalnie już w czasie pierwszych dwóch tygodni po świętach użytkownicy wystawiają przedmioty będące nietrafionymi prezentami. Jaki był najpopularniejszy przedmiot w 2021 r.? Okazało się, że na topie nietrafionych prezentów były wtedy ręczniki. Dwukrotnie wzrosła liczba ofert w kategoriach macierzyństwo, doniczki i akcesoria do ogrodu oraz puzzle. Wzrost zanotowano także w kategoriach z zabawkami, rolkami i zabawkowymi rowerami. Po drugiej stronie barykady mamy czekających w blokach startowych łowców okazji. Na co polowali najchętniej? Na topie były produkty marki Apple, konsole do gier, gry, komputery, klocki Lego, a nawet monety, banknoty i bombki.

Dzięki akcji "Sprzedaj nietrafiony prezent" zarówno osoby obdarowane nietrafionymi prezentami, jak i ci liczący na zakup poszukiwanych przez siebie przedmiotów w atrakcyjnych cenach są na wygranej pozycji. Więcej informacji na temat akcji "Sprzedaj nietrafiony prezent" można znaleźć na stronach Allegro Lokalnie.

Partnerem treści jest Allegro
d3p3r4t

WP Wiadomości na:

d3p3r4t
Więcej tematów