Trwa ładowanie...
d4knrs6

Jak Kraków będzie obchodzić Święto Niepodległości?

W 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętować będzie Kraków i cała Małopolska. W programie obchodów Święta Niepodległości znalazły się m.in. msza św. w Katedrze Wawelskiej, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na plac Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak Kraków będzie obchodzić Święto Niepodległości?
(Wiesław Majka/krakow.pl)
d4knrs6

Obchody rozpoczną się już o godzinie 10:00 mszą świętą w Katedrze na Wawelu. Następnie spod Katedry Wawelskiej ruszy patriotyczny pochód, który przejdzie na plac o. Adama Studzińskiego. Pod Krzyżem Katyńskim zostanie złożony wspólny wieniec od społeczności Krakowa i Małopolski. Pochód przejdzie dalej ulicą Grodzką przez Rynek Główny obok Bazyliki Mariackiej, ulicą Floriańską przez Bramę Floriańską obok Barbakanu, przed Grób Nieznanego Żołnierza.

Na placu Matejki przed Grobem Nieznanego Żołnierza o godzinie 12:00 nastąpi wciągnięcie flagi państwowej, odegranie hymnu Polski oraz uroczysta zmiana warty. Na zakończenie uroczystości ulicą Basztową przejdzie defilada wojskowa wraz z Kawalerią Konną.

Jak co roku od 10:30 do 14:30 wokół Plant Krakowskich będzie jeździł specjalny "Tramwaj Patriotyczny" organizowany przez Małopolskie Centrum Edukacji "MEC" i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana, w którym będzie można posłuchać pieśni patriotycznych oraz otrzymać okolicznościowe materiały rozdawane przez krakowskich gimnazjalistów.

d4knrs6

Święto zakończy organizowana już po raz 54. Lekcja Śpiewania, której towarzyszy hasło "Radosna Niepodległość". Lekcja przygotowana przez Bibliotekę Polskiej Piosenki i artystów kabaretu Loch Camelot, rozpocznie się o godzinie 17:00 na Rynku Głównym.

Do udziału w krakowskich obchodach Święta Niepodległości zapraszają: Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski oraz Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa.

d4knrs6

Podziel się opinią

Share
d4knrs6
d4knrs6
Więcej tematów