placeholder_1o0eac
placeholder_1o0eac
IAR
koalicja

Jagieliński: Tański to znakomity specjalista

Szef Partii Ludowo-Demokratycznej Roman Jagieliński powiedział, że jest zadowolony, iż ministrem rolnictwa został Adam Tański.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
placeholder_1o0eac

"Nowy minister jest znakomitym specjalistą, który ma szansę przeprowadzić reformy niezbędne w rolnictwie" - podkreślił Jagieliński, gość Salonu Politycznego Trójki.

Dodał, że jest przekonany, że nowy minister będzie chciał przyporządkować resortowi Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa, która - jak powiedział - "powinna spełniać funkcję banku ziemskiego i przyczynić się do zmiany ustroju na wsi".

Roman Jagieliński zaznaczył, że nie żałuje teki ministra i nie przygotowuje się do zajęcia żadnego eksponowanego stanowiska w agendach rządowych.

placeholder_1o0eac

Szef Partii Ludowo-Demokratycznej powiedział, że jego ugrupowanie, które ma w Sejmie 5 posłów, będzie popierać słuszne działania rządu.

Jagieliński wyraził także opinię na temat PSL-u. Powiedział, że jest przekonany, iż politycy PSL-u dołączą do Samoobrony, organizacji Romana Wierzbickiego i innych protestujących. "PSL nie myśli o całości, tylko o tym, żeby zabezpieczyć swój elektorat" - powiedział. Nie uważa on jednak, że PSL zwróci się przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej, bo - jak się wyraził - to Jarosław Kalinowski wynegocjował warunki. "Na tym polu Kalinowskiemu można zapisać nieduży, ale plusik" - ocenił Roman Jagieliński. (mk)

Polub WP Wiadomości
placeholder_1o0eac
placeholder_1o0eac