Trwa ładowanie...

Jadwiga Staniszkis: Jarosław Kaczyński jest zmęczony

Sama wspierałam w kampanii wyborczej Andrzeja Dudę, wmawiałam ludziom, że będzie dobrym prezydentem. Teraz czuję się odpowiedzialna za to, co się dzieje - mówi prof. Jadwiga Staniszkis. Socjolog jest zdania, że polskie społeczeństwo jednak się "odbuduje i wymiecie tych PiS-owców z Dudą na czele".
Share
Socjolog skrytykowała "napuszczanie na siebie" przez PiS różnych grup społecznych
Socjolog skrytykowała "napuszczanie na siebie" przez PiS różnych grup społecznychŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3lv5r8

"Sytuacja przypomina późne lata 40."

W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Jadwiga Staniszkis oceniła jako "destrukcyjne" działania Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Staniszkis, obecna sytuacja w Polsce przypomina późne lata 40. - Przechodziliśmy wtedy z pozornej powojennej demokracji, z systemu wielopartyjnego, do komunizmu. Wtedy też odbywało się to krok po kroku - oceniła socjolog. Jej zdaniem, rządzący utrzymują pozory demokracji, jednocześnie łamiąc konstytucję i demoralizując ludzi.

d3lv5r8

Według Staniszkis, prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jest zainteresowany posadą premiera. - Sądzę, że Kaczyński jest zmęczony i czeka na moment, w którym bedzie mógł wycofać się na drugi plan - powiedziała socjolog.

Schetyna: PiS to najbardziej szkodliwa władza po 1989 roku

Krytyczna wobec prezydenta Dudy

Staniszkis krytycznie oceniła prezydenturę Andrzeja Dudy. - Tacy ludzie nie powinni pchać się na szczyty władzy - oceniła socjolog.

Staniszkis przyznała, że sama podczas kampanii wyborczej wspierała Dudę i "wciskała ludziom", że będzie dobrym prezydentem. - Czuję się odpowiedzialna za to, co się teraz dzieje - stwierdziła socjolog w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".

Źródło: WP, Wprost

d3lv5r8

Podziel się opinią

Share
d3lv5r8
d3lv5r8
Więcej tematów