Trwa ładowanie...
d2xgu5q
jacek żalek

Jacek Żalek wyjaśnia, czym jest "ideologia LGBT". I jak w "imię wolności wyklucza"

Słowa Jacka Żalka, że LGBT to "ideologia" a nie "ludzie" wywołały burzę. Jednak poseł Porozumienia uważa, że po prostu przedstawił swoje poglądy. W rozmowie z Wirtualną Polską wyjaśnia, czym jego zdaniem jest "ideologia LGBT".
Share
Jacek Żalek został wyproszony ze studia TVN24. Teraz tłumaczy, co miał na myśli
Jacek Żalek został wyproszony ze studia TVN24. Teraz tłumaczy, co miał na myśliŹródło: Getty Images
d2xgu5q

Jacek Żalek komentował na antenie TVN24 wpis Joachima Brudzińskiego, który stwierdził, że "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza". W trakcie rozmowy z Katarzyną Kolendą-Zaleską powiedział, że LGBT "to nie są ludzie", tylko "to jest ideologia". Po tych słowach został przez dziennikarkę wyproszony z wirtualnego studia.

Jednak poseł Porozumienia nie myśli o tym, aby przepraszać. Bo jego zdaniem nie ma nawet za co. - Rozmawialiśmy na temat tego, jak interpretować wypowiedź ministra Brudzińskiego. Przedstawiłem swoją próbę interpretacji - stwierdza w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czym jest "ideologia LGBT"? Poseł Żalek wyjaśnia

Poseł Jacek Żalek wyjaśnia w rozmowie z nami, czym jego zdaniem jest "ideologia LGBT". - To ideologia, która wprowadza do debaty publicznej imperatyw moralny, że każdy, kto nie uznaje roszczeń mniejszości seksualnych do tego, żeby je uprzywilejować, jest wrogiem tej grupy - mówi polityk. - Każdy musi albo ją akceptować, albo jest wrogiem i zasługuje na ostracyzm. Wyklucza się możliwość tolerancji, jest tylko miejsce na pełną akceptację - oznajmia.

d2xgu5q

- Komunizm to byli robotnicy? Czy ideologia? - pyta następnie poseł. - Komunizm to była bardzo brutalna ideologia, a nie klasa robotnicza. Tak samo LGBT jest ideologią, która wyklucza wszystkich przywiązanych do tradycyjnych wartości. W imię tolerancji, w imię wolności, wyklucza się tych, którzy mają inne zdanie. Choćby odnośnie adopcji dzieci przez pary homoseksualne - tłumaczy.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bodnar: Jesteśmy na rozchybotanej łódce

Zdaniem posła dyskusję o tym, jak pomóc polskim rodzinom, zastępuje się "wprowadzaniem radykalnych i skrajnie dzielących polskie społeczeństwo ideologii." - Takimi ideologiami są gender czy LGBT, ale Polacy są im zdecydowanie przeciwni - uważa. - Nie wyobrażam sobie, tak jak większość Polaków, że dwóch facetów będzie mogło adoptować małą dziewczynkę. Wiemy, że w takich związkach bardzo często dochodzi do nadużyć seksualnych - mówi polityk.

d2xgu5q

Poseł Żalek nie mówi, jakie dokładnie źródła wskazują, że w parach jednopłciowych częściej dochodzi do nadużyć. Wspomina jednak amerykańskie badania, które prowadzono już w latach '70. - Statystyki pokazują, że w parach homoseksualnych jest więcej skłonności pedofilskich. To tak jakby pytał mnie pan, skąd znam język polski. To powszechnie dostępne dane - odpowiada.

Andrzej Duda powtarza słowa posła Żalka. Nie pozwoli na "ideologizację"

W obronie posła stanął również prezydent Andrzej Duda. On sam powtórzył, że LGBT to właśnie "ideologia", a nie "ludzie". Prezydent powiedział podczas spotkania z wyborcami w Brzegu, że darzy "wszystkich ludzi szacunkiem", ale nie pozwoli na "ideologizację".

- Mnie nie interesuje to, jakie kto ma preferencje seksualne. To jest jego prywatna sprawa. Ale mnie interesuje to, żeby dzieci w szkole nie były poddawane indoktrynacji seksualnej w wieku bardzo małoletnim, kiedy one mają dosłownie kilka lat - tłumaczył swoje słowa prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xgu5q

Podziel się opinią

Share
d2xgu5q
d2xgu5q
Więcej tematów