Jacek Sasin z medalem. Wyróżniła go Poczta Polska
W środę na specjalnej gali w Gdańsku wręczono, po raz pierwszy w historii, "Medale Honorowe Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta". Wśród odznaczonych znalazł się także wicepremier Jacek Sasin.
10.11.2022 | aktual.: 10.11.2022 11:37
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W środę wypadało święto Pocztowców - Dzień Łączności. Z tej okazji Poczta Polska nagrodziła medalami zasłużonych pracowników. Na zorganizowanych w wielu regionach Polski uroczystościach odznaczenia otrzymało łącznie ponad 2000 osób. Przyznawano im medale: za Długoletnią Służbę, odznaki "Zasłużony dla Łączności" i medale za "35 lat w służbie Poczcie Polskiej".
Centralna gala pocztowców odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Rozdano na niej, po raz pierwszy w historii, "Medale Honorowe Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta".
Zobacz także
"Chcemy, by Poczta Polska utrzymała swoją pozycję"
Odznaczenie za szczególne zasługi dla Poczty Polskiej odebrał również wicepremier Jacek Sasin. - Poczta Polska jest dziś podmiotem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Z tego względu chcemy, by utrzymała ona pozycje największego operatora pocztowego w kraju - mówił podczas gali.
- Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych chcemy, by Poczta Polska była liderem w nowoczesnym podejściu do realizacji usług, a także, by ciągle utrzymała pozycję największego operatora pocztowego na rynku - stwierdził.
- Gratuluję wszystkim odznaczonym osobom. Nie mam wątpliwości, że przed Pocztą Polską są lata sukcesów i dynamicznego rozwoju. Potrzeba tu również Państwa doświadczenia, wiedzy i współpracy. Wierzę, że Polacy mogą na nią liczyć - podsumował.
Zobacz także
Niepotrzebne pakiety warte 70 mln zł
Niektórzy mogą być zaskoczeni, że Poczta Polska uhonorowała akurat Jacka Sasina. Przypomnijmy, że to przez jego decyzję spółka wydrukowała pakiety wyborcze na wybory prezydenckie w 2020 r., których ostatecznie nie wykorzystano. Wydała na to 70 mln zł. Krajowe Biuro Wyborcze zwróciło koszty Poczcie pod koniec 2020 r.
Źródło: rp.pl/PAP