Trwa ładowanie...
Jacek Saryusz-Wolski: to, co dzieje się w Słowiańsku, to jest wojna
x-news/TVN 24

Jacek Saryusz-Wolski: to, co dzieje się w Słowiańsku, to jest wojna

- To, co dzieje się w Słowiańsku, to jest wojna - trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Rosyjscy żołnierze podejmują działania na wschodzie Ukrainy. Rosja wytacza wojnę Ukrainie - powiedział we „Wstajesz i weekend” w TVN24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Share
d1ykw86

- W rezolucji będziemy wzywali do nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, m.in. blokady ekonomicznej i finansowej oraz wysłania obserwatorów Unii Europejskiej na Ukrainę - dodał Saryusz-Wolski.

Separatyści w Słowiańsku (wschodnia Ukrainia) otworzyli ogień do ukraińskich żołnierzy. Nie próbowali nawet podjąć rozmów - napisał na Facebooku szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow. Wcześniej informował, że w Słowiańsku rozpoczęto operację antyterrorystyczną. Awakow wezwał także mieszkańców, by zostali w domach i nie zbliżali się do okien.

d1ykw86

Nie wiadomo dokładnie, co dzieje się w Słowiańsku. Mieszkańcy relacjonują, że słychać było wybuchy. Ukraińskie media relacjonują, że nad miastem latają śmigłowce, w okolicach miejscowości pojawiły się transportery opancerzone.

"W Słowiańsku rozpoczęła się akcja antyterrorystyczna, którą dowodzi SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy-red.). Sprowadzono żołnierzy ze wszystkich siłowych pododdziałów kraju" - napisał Awakow na portalu społecznościowym.

W sobotę wieczorem minister poinformował, że w mieście prorosyjscy uzbrojeni separatyści zajęli powiatowy oddział milicji i siedzibę SBU, a także zniszczyli wieże telefonii komórkowej.

d1ykw86

Podziel się opinią

Share
d1ykw86
d1ykw86
Więcej tematów