Trwa ładowanie...
d3hpvcz
Radio Zet

Jacek Kurski ostro atakuje Leszka Millera ws. tajnych więzień CIA w Polsce

Jacek Kurski w Radiu ZET wyjątkowo ostro zaatakował Leszka Millera w sprawie więzień CIA. – Jakim prawem Polska została potraktowana przez Amerykę i własnych liderów jak karczemna dziewka, którą każdy może użyć i wykorzystać, która jest na posyłki w Europie – mówił wiceprezes Solidarnej Polski, wzywając do postawienia Leszka Millera lub Aleksandra Kwaśniewskiego przed Trybunałem Stanu. – Na terytorium Polski bez sądu przetrzymywano ludzi i ich torturowano. Zostaliśmy upokorzeni i potraktowani jak ostatni śmieć – grzmiał Kurski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski
Jacek Kurski (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d3hpvcz

Kurski podkreślił, że nie da się już twierdzić, że w Polsce nie było więzień, ponieważ z raportów Rady Europy i wyników śledztw w Stanach Zjednoczonych wynika, kiedy w Polsce więziono ludzi podejrzanych o terroryzm, kiedy ich torturowano i ile za to zapłacono. – Na ten typ narracji jest za późno, mleko się rozlało – mówił eurodeputowany.

Polityk pytał, dlaczego USA nie zwróciły się w sprawie więzień do swoich najważniejszych sojuszników, czyli Wielkiej Brytanii, Izraela lub Turcji. – Hańba polega na tym, że Miller i SLD, jak w czasach komuny służyli Moskwie i Ruskim, tak z tą samą służalczością i serwilizmem zaczęli służyć Ameryce, tylko przestawili radary na Zachód – oskarżał lewicę Kurski.

Olejniczak: Miller ponosi odpowiedzialność. Pozytywną.

d3hpvcz

Odpowiedział mu Wojciech Olejniczak z SLD. – Była umowa o tajnej współpracy miedzy CIA a Agencją Wywiadu, w ramach której CIA miała do dyspozycji kawałek terenu. Nadużyli naszego zaufania i dzisiaj się z nas śmieją. My prowadzimy dochodzenie w tej sprawie, a ci który do tego doprowadzili, dalej funkcjonują w CIA – mówił Olejniczak.

Dodał, że jego zdaniem Leszek Miller „ponosi odpowiedzialność”, ale w sensie pozytywnym, ponieważ dzięki współpracy AW z CIA polscy żołnierze mieli dobrą ochronę kontrwywiadowczą.

Monika Olejnik zapytała, co zrobi SLD jeśli będą twarde dowody na tortury. – Jeżeli ktoś to robił, to Amerykanie. Żaden Polak nie miał wstępu na ten teren. Być może można zarzucić brak nadzoru, ale to tyle – odpowiedział Olejniczak.

d3hpvcz

Podziel się opinią

Share

d3hpvcz

d3hpvcz
Więcej tematów