Trwa ładowanie...
d2mmeq3
wykluczenie

Jacek Kurski - gangster polityczny?

Z ZChN został wykluczony wiceprezes tej partii - Jacek Kurski. Zarządowi ZChN nie spodobały się metody walki politycznej Kurskiego, które określono mianem "gangsterstwa politycznego".

Share
d2mmeq3

Wiceprezes ZChN Jacek Szczot powiedział, że Kurski został wykluczony za umieszczenie bez upoważnienia na ostatnim miejscu listy wyborczej AWSP w Toruniu swojego kandydata. Kurski chciał wykreślić z ostatniego miejsca toruńskiej listy wyborczej AWSP byłego ministra rolnictwa Jacka Janiszewskiego, usuniętego wcześniej z list Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie, wobec sprzeciwu władz krajowych koalicji, przed północą, gdy mijał termin rejestracji list, dopisał na końcu jeszcze jednego kandydata - Michała Janiszewskiego.

Szczot dodał, że decyzja o wykluczeniu Kurskiego zapadła jeszcze przed wyborami, lecz przyjęcie stosownej uchwały odłożono na później - by nie komplikować sytuacji.

Zarząd uznał, że działania Kurskiego były nieetyczne i godziły w dobre imię ZChN. Wprowadzone metody walki politycznej - "gangsterstwo polityczne" - są obce naszemu Stronnictwu i wymagają zdecydowanych działań - napisano w komunikacie ZChN.

d2mmeq3

Tymczasem Kurski twierdzi, że sam zrezygnował z członkostwa w ZChN i tym samym nie mógł być z niego wykluczony przez zarząd partii. Rezygnacja moja jest konsekwencją odrzucenia przez liderów ZChN wniosku o zwołanie Zjazdu Nadzwyczajnego, który uratowałby Stronnictwo przed rozkładem i marginalizacją. Decyzję o rezygnacji zamierzałem ogłosić 5 października w Gdańsku - napisał Kurski w oświadczeniu.

Dodał, że uchwałę o wykluczeniu traktuje jako małostkową zemstę osób, którym udowodnił odpowiedzialność za klęskę i którzy na zjeździe zostaliby rozliczeni. Kurski przypomina, że przed wyborami liderzy ZChN odrzucili jego koncepcję sojuszu z PiS, który wszedł do Sejmu.(kar)

d2mmeq3

Podziel się opinią

Share
d2mmeq3
d2mmeq3
Więcej tematów