Trwa ładowanie...

Jacek Karnowski chce medialnej rewolucji. Namawia PiS do... zamknięcia wszystkich telewizji

Jacek Karnowski ma pomysł na odpolitycznienie TVP: zamknięcie pozostałych stacji telewizyjnych. Dzięki temu państwowy nadawca nie musiałby już równoważyć przekazu liberalnych mediów i mógłby być bezstronny. Ale do tego potrzebne jest - według współtwórcy otwartej niedawno telewizji wPolsce.pl - rozdanie na nowo koncesji telewizyjnych.

Jacek Karnowski chce medialnej rewolucji. Namawia PiS do... zamknięcia wszystkich telewizjiŹródło: Forum, fot: Adam Chełstowski
d32pgyr
d32pgyr

Jednym z głównych argumentów obrońców TVP w obecnym kształcie, jest konieczność równoważenia pozostałych mediów. Przekonują, że co prawda kierowana przez Jacka Kurskiego stacja jest stronnicza, ale tylko dlatego, że sama jedna musi równoważyć "lewackie" media, niechętne wobec PiS. O tym, jak to robi, pisaliśmy w WP: w głównym programie publicystycznym TVP w sierpniu 19 razy występowali politycy PiS, a polityka opozycji zaproszono raz.

Coraz więcej mszy w Telewizji Polskiej

Jacek Karnowski ma pomysł, jak skończyć z tą niezbyt zręczną sytuacją. Chce wywrócić medialny stolik. "Może więc warto wszystko zacząć od nowa? Ale tak zupełnie" - pisze na portalu wPolityce. "Telewizję publiczną usamodzielnić, oddzielić od polityki tak bardzo jak to możliwe, wyważyć światopoglądowo jej władze, ale jednocześnie wygasić wszystkie koncesje mediów prywatnych i rozdać jej od nowa? Oczywiście w sposób gwarantujący realny pluralizm. Wprowadzając rozwiązania gwarantujące dekoncentrację rynku, np. zasadę, że pierwsza koncesja jest niemal za darmo, ale już druga, trzecia i kolejna kosztują bardzo, bardzo dużo?" - postuluje.

To oznacza, że zamknięto by wszystkie działające dzisiaj telewizje. Oczywiście będą one się mogły starać o nową koncesję, ale tylko część ją dostanie jako formę licencji na bycie anty-PiS. Za to prawo do nadawania na ogólnopolskich falach zyskałyby niszowe dzisiaj podmioty prawicowe. Na przykład telewizja wPolsce.pl, którą kilka tygodni temu uruchomił koncern medialny braci Karnowskich.

źródło: wPolityce.pl

d32pgyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32pgyr
Więcej tematów