Trwa ładowanie...
d4a6e61

Izrael ułatwia dostęp do broni po zamachu w jerozolimskiej synagodze

Minister bezpieczeństwa publicznego Izraela Icchak Aharonowicz zaaprobował rekomendacje ekipy ekspertów, dotyczące ułatwienia Izraelczykom dostępu do broni palnej w związku z zagrożeniem palestyńskimi atakami terrorystycznymi - informuje portal Yetnews.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael ułatwia dostęp do broni po zamachu w jerozolimskiej synagodze
(AFP, Fot: Jack Guez)
d4a6e61

Ochroniarzom przez trzy miesiące wolno będzie zabierać służbową broń do domów. Zapowiedziano rozszerzenie listy miejscowości, których mieszkańcom wolno posiadać broń. Pozwolenia na broń zostaną też wydane byłym żołnierzom sił specjalnych.

We wtorek dwaj uzbrojeni w noże i siekiery Palestyńczycy zabili pięć osób w jednej z synagog w Jerozolimie. Napastnicy zostali zastrzeleni przez izraelską policję. Do zorganizowania tego ataku przyznały się Brygady Abu Alego Mustafy, zbrojne ramię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział "wyrównanie rachunków z terrorystami", którzy napadli na ludzi w synagodze. Polecił wzmocnienie środków bezpieczeństwa na ulicach Jerozolimy i zniszczenie domów uczestników ataku.

W Jerozolimie niemal codziennie dochodzi ostatnio do starć między izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami we wschodniej części miasta, zamieszkanej głównie przez Arabów.

d4a6e61

Podziel się opinią

Share
d4a6e61
d4a6e61
Więcej tematów