Trwa ładowanie...
20-11-2014 10:25

Izrael ułatwia dostęp do broni po zamachu w jerozolimskiej synagodze

Minister bezpieczeństwa publicznego Izraela Icchak Aharonowicz zaaprobował rekomendacje ekipy ekspertów, dotyczące ułatwienia Izraelczykom dostępu do broni palnej w związku z zagrożeniem palestyńskimi atakami terrorystycznymi - informuje portal Yetnews.

Izrael ułatwia dostęp do broni po zamachu w jerozolimskiej synagodzeŹródło: AFP, fot: Jack Guez
dfdr7kh
dfdr7kh

Ochroniarzom przez trzy miesiące wolno będzie zabierać służbową broń do domów. Zapowiedziano rozszerzenie listy miejscowości, których mieszkańcom wolno posiadać broń. Pozwolenia na broń zostaną też wydane byłym żołnierzom sił specjalnych.

We wtorek dwaj uzbrojeni w noże i siekiery Palestyńczycy zabili pięć osób w jednej z synagog w Jerozolimie. Napastnicy zostali zastrzeleni przez izraelską policję. Do zorganizowania tego ataku przyznały się Brygady Abu Alego Mustafy, zbrojne ramię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział "wyrównanie rachunków z terrorystami", którzy napadli na ludzi w synagodze. Polecił wzmocnienie środków bezpieczeństwa na ulicach Jerozolimy i zniszczenie domów uczestników ataku.

W Jerozolimie niemal codziennie dochodzi ostatnio do starć między izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami we wschodniej części miasta, zamieszkanej głównie przez Arabów.

dfdr7kh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdr7kh
Więcej tematów