Trwa ładowanie...

Izrael: Facebook zablokował konto syna Netanjahu. Powodem antymuzułmańskie wpisy

Syn izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu poinformował na Twitterze, że jego konto na Facebooku zostało zablokowane na 24 godziny. Powodem były antymuzułmańskie wpisy mężczyzny - poinformowała AFP.

Izrael: Facebook zablokował konto syna Netanjahu. Powodem antymuzułmańskie wpisyŹródło: East News
dzgs6vg

Izrael: antymuzułmanskie wpisy syna premiera

- Czy wiecie gdzie nie ma zamachów terrorystycznych? Na Islandii i w Japonii, gdzie przypadkowo nie ma muzułmanów - napisał w niedzielę na Facebooku Yaira Netanjahu. Nieco później dodał, że pokój na świecie może zapanować w dwóch przypadkach - gdy z Izraela wszyscy Żydzi odejdą lub wszyscy muzułmanie wyjadą - napisał i dodał, że "woli drugą opcję", cytowany przez PAP. Mężczyzna znany jest ze swoich prowokacyjnych wpisów.

Posty syna premiera Izraela zostały usunięte z Facebooka. Ten oskarżył portal społecznościowy o sprzyjanie tekstom - wzywającym do zniszczenia państwa Izrael i do morderstw na Żydach. Po tym wpisie Facebook zablokował konto Netanjahu na 24 godziny.

Benjamin Netanjahu odcina się od komentarzy syna

27-letni Yair Netanjahu nie po raz pierwszy zamieszcza w Internecie posty z kontrowersyjnymi treściami. Kilka dni temu na Facebooku określił lewicowych aktywistów mianem "zdrajców", za co został skrytykowany przez swojego ojca, który odciął się od tego wpisu.

dzgs6vg

Na początku tego roku skandal wywołały nagrania, które przedostały się do opinii publicznej. Na filmie słychać, jak Yair Netanjahu mówi do swojego kolegi, że premier Izraela uratował jego ojcu miliardy dolarów. Według mediów rozmowa nagrana została w 2015 roku przed klubem nocnym i dotyczyła przeforsowania przez parlament umowy gazowej, na której skorzystał jeden z izraelskich miliarderów – podaje PAP.

dzgs6vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgs6vg
Więcej tematów