Trwa ładowanie...
d3cj5uv
IAR

Izabella Ch. trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego?

Po umorzeniu postępowania w sprawie Izabeli Ch. sąd wydał kolejną decyzję. Kobieta ma trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izabella Ch. trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego?
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3cj5uv

Izabela Ch., kierując pod wpływem alkoholu, wjechała samochodem do przejścia podziemnego. Doszło do tego grudniu 2013 roku w Warszawie.

O decyzji dotyczącej skierowania kobiety do zakładu psychiatrycznego powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie Ewa Leszczyńska-Furtak. Zastrzegła, że postanowienie nie jest prawomocne. Strony mogą odwołać się od niego w ciągu tygodnia od otrzymania uzasadnienia. To nie zostało jeszcze sporządzone - sąd ma na to siedem dni.

Sąd zastosował jako środek zabezpieczający zakaz prowadzenia pojazdów przez Izabelę Ch.

d3cj5uv

Rozpoznali chorobę psychiczną

Pod koniec grudnia zeszłego roku, po miesięcznej obserwacji w podwarszawskim szpitalu psychiatrycznym w Tworkach, biegli rozpoznali u kobiety chorobę psychiczną. Zdaniem lekarzy choroba wyłączała u niej zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. W związku z tą opinią prokuratura umorzyła śledztwo w jej sprawie.

W przeszłości Izabella Ch. była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Po raz pierwszy w 2008 roku - miała wtedy we krwi poniżej pół promila alkoholu, co zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. W sierpniu 2013 r. miała z kolei powyżej pół promila alkoholu, co jest już przestępstwem. Odebrano jej wówczas prawo jazdy i zasądzono zakaz prowadzenia samochodu. Odwołała się od tego wyroku. Wyrok był nieprawomocny, co w świetle przepisów oznaczało, że mogła prowadzić samochód.

Zobacz również wideo: Izabella Ch. uznana za niepoczytalną

d3cj5uv

Podziel się opinią

Share
d3cj5uv
d3cj5uv
Więcej tematów