Trwa ładowanie...
do68gwz

Iwanow i Scharping zaczęli od obiadu na krążowniku "Aurora"

Ministrowie obrony Niemiec i Rosji Rudolf Scharping i Siergiej Iwanow zjedli w poniedziałek obiad w Petersburgu, na pokładzie krążownika "Aurora" - jednego z symboli bolszewickiej rewolucji 1917 roku.

Share
do68gwz

Ministrowie mają dobre kontakty, już przeprowadzili pierwsze rozmowy - powiedział w poniedziałek po południu rzecznik leningradzkiego okręgu wojskowego Aleksandr Kopanin. Szczegółów rozmów nie podał.

Wcześniej minister Scharping zwiedził Muzeum Rosyjskie i jedną z katedr w centrum miasta. Ministrowie mieli omawiać kwestie bezpieczeństwa w Europie, zwłaszcza stabilności w regionie Morza Bałtyckiego, a także porównać stanowiska Moskwy i Berlina wobec amerykańskich planów budowy systemu obrony antyrakietowej (NMD).

Moskwa oponuje przeciwko odejściu od układu, jaki zawarła z Waszyngtonem w 1972 roku, a który stoi na przeszkodzie planom amerykańskim.

Niemcy, tak jak i wielu innych sojuszników USA, sceptycznie odnoszą się do planów budowy amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej.

Siergiej Iwanow i Rudolf Scharping będą rozmawiać także we wtorek, po czym wystąpią na wspólnej konferencji prasowej. (aka)

do68gwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do68gwz
Więcej tematów